EN

آنالیز مواد بودارکننده مصرفی در شرکت ملی گاز ایران

در دستور کار محققان پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت

مدیر پژوهشگاه

در اولین روز از نمایشگاه بیست و ششم نفت تهران قرارداد فاز تکمیلی توسعه و ارتقاء آنالایزر ترکیبات مرکاپتان به منظور تشخیص و آنالیز کلیه مواد بودارکننده مصرفی در شرکت ملی گاز ایران میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی گاز استان هرمزگان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه امضاء این قرارداد دکتر جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت به اهمیت این پروژه اشاره کرد و گفت: مرکاپتان را باید جزو مواد آلاینده دانست که با اجرای این پروژه می توان حذف آن را در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: بسیار خرسندیم از آنکه مدیران شرکت گاز استان هرمزگان به توانمندی محققان پژوهشگاه اعتماد کردند و همچنین از همکاران خود قدردانی می کنم که همواره تلاش می کنند که نیاز کارفرمایان را با بالاترین کیفیت و دقت نظر تامین کنند.

ایشان به موضوع تحریم نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور پژوهشگران شایسته در پژوهشگاه صنعت نفت که بخشی از آن را بانوان تشکیل می دهند در زمینه تحریم دیگر نباید نگران اجرا و انجام پروژه های پژوهشی بود؛ چرا که با وجود نیروی انسانی توانمند در این مرکز تحقیقاتی می توان بسیاری از فعالیت ها را در این سازمان اجرایی کرد.

ایشان افزود: تمام فعالیت های پژوهشگاه صنعت نفت معطوف به نیازهای صنعت می باشد و همواره تلاش شده است که این اقدامات منجر به تولید فناوری و دانش فنی شود.

در ادامه مهندس فواد حمزوی، مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان تصریح کرد: خوشبختانه قرار است توسط محققان پژوهشگاه صنعت نفت فاز تکمیلی توسعه و ارتقاء دستگاه آنالایزر نوری ترکیبات بودارکننده مصرفی را اجرا شود و از این طریق نیاز شرکت ملی گاز ایران نیز برطرف گردد.

وی ادامه داد: در فاز اول دستگاه آنالایزر مربوط به یک ماده بودارکننده ساخته شده است که خوشبختانه امروز در حاشیه نمایشگاه نفت تهران این همکاری منجر به عقد قرارداد در زمینه توسعه و ارتقاء این آنالایزر شده است.

ایشان در همین زمینه افزود: با ساخت این دستگاه می توان میزان دقیق مواد بودارکننده تزریقی در گاز طبیعی را تشخیص داد و از خطرات احتمالی ناشی از عدم میزان دقیق این مواد جلوگیری کرد.

گفتنی است در حاشیه امضاء این قرارداد رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس و مشاور ارشد وزیر نفت در امور زنان و خانواده نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support