EN

دکتر توفیقی

همکاری با بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان در دستور کار پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت

توفیقی

روز جمعه 23 اردیبهشت ماه،نشست هم‌اندیشی به‌سوی رشد و توسعه اکوسیستم‌های نوآوری و دانش‌بنیان در صنعت نفت و گاز با حضور معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ومدیران ارشد در بیست و ششمین نمایشگاه نفت تهران برگزار شد.

دکتر جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت نیز در این نشست با اشاره به اینکه در چند دهه پیش شرکت‌ها و پارک‌های علمی و فناوری زیادی در کشور فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، گفت: هم‌اکنون ۶ تا ۷ هزار شرکت دانش‌بنیان، ۴۵ پارک علم و فناوری و ده‌ها مرکز رشد و فناوری در کشور فعال هستند.

توفیقی به نامگذاری امسال به‌عنوان سال دانش‌بنیان از سوی بالاترین مقام کشور (مقام معظم رهبری) اشاره کرد و ادامه داد: ما فعالان حوزه پژوهش صنعت نفت باید این موضوع را به فال نیک بگیریم و به فکر تحرک در بخش تقاضای پژوهش در صنعت نفت باشیم.

وی تاکید کرد: ورود به بازار صنعت نفت در بخش پژوهش بدون تحرک در تقاضا ممکن نیست و ما وظیفه داریم زمینه‌های موفقیت پروژه‌های دانش‌بنیان را بررسی و احیا کنیم.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه هم‌اکنون شرکت‌های تابع صنعت نفت رویکردی مطلوب نسبت به پژوهشگاه برای رفع مشکلات خود پیدا کرده‌اند، بیان کرد: اقتصاد خصوصی و رقابتی سبب تحریک نیاز فناوری در صنعت نفت می‌شود. هم‌اکنون در بررسی‌ها مشخص شده است بیشترین ثبت اختراع و هزینه در بخش فناوری در شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support