EN

با هدف مطالعات ژئوفیزیک در منطقه مکران و دریای عمان

پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه هرمزگان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

توفیقی

تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه هرمزگان با هدف مطالعات ژئوفیزیک در روز دوم نمایشگاه نفت تهران منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه این تفاهم نامه که مدت آن 3 سال می‌باشد از اهداف متعددی برخوردار است که می‌توان به مطالعات ملی و بین المللی مربوط به موضوع مخاطرات دریایی، مطالعات زمین شناسی و ژئوفیزیک منطقه مکران و دریای عمان اشاره کرد.

قرار است با انعقاد این تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه‌های معتبر جهانی به منظور تبادل اطلاعات و تجارب آموزشی و پژوهشی در دستور کار طرفین قرار گیرد

دکتر صادقی، سرپرست دانشگاه هرمزگان در حاشیه‌ی امضاء این قرارداد گفت: این تفاهم نامه ملی و بین المللی در زمینه مطالعات ژئوفیزیک منطقه مکران و دریای عمان صورت گرفته است و می‌توان این تفاهم نامه را گام اول این اقدام برشمرد.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه در این مطالعات آن است که در این فعالیت از روش 2 بعدی استفاده می‌شود ولی باتوجه به تجهیزات موجود در دانشگاه هرمزگان این توانایی وجود دارد که از روش‌های 3 بعدی و یا سایر مطالعات مرتبط با حوزه‌ی مکران به عنوان مرجع زمین شناسی استفاده کرد.

وی به توسعه همکاری با پژوهشگاه نیز اشاره کرد و گفت: امیدواریم باتوجه به بستری که هم‌اکنون آماده شده است شاهد مشارکت‌های بیشتر در سال‌های آتی میان این دو مجموعه باشیم.

دکتر توفیقی در ادامه امضاء این قرارداد نیز تصریح کرد: دانشگاه هرمزگان با داشتن پتانسیل بالای پژوهشی و اعضای هیات علمی سطح بالا از دانشگاه‌های معتبر کشور به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های پژوهشگاه توسعه شبکه‌های همکاری در ایران است چرا که کشور ما از ظرفیت‌های علمی بالایی برخوردار است ولی این ظرفیت‌ها پراکنده می‌باشد از این رو باید بتوانیم این ظرفیت‌ها را به صورت متمرکز درآوریم تا در نهایت به نتایج بهتری دست یابیم

ایشان با بیان اینکه با ایجاد شبکه‌های همکاری می‌توانیم تمام نیاز‌های علمی و فناورانه کشور را برطرف سازیم تصریح کرد: منطقه مکران جزو مناطقی است که درحال توسعه است و اکتشاف و مطالعات در این منطقه با همکاری مجموعه‌های متفاوت می‌تواند کمک شایانی را به صنعت نفت ایران کند

خاطر نشان می شود این تفاهم نامه با حضور دکتر پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در غرفه پژوهشگاه صنعت نفت منعقد شد.

گفتنی است این تفاهم نامه میان جعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، محمد صادقی سرپرست دانشگاه هرمزگان به امضاء رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *