EN

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت فلات قاره ایران

در زمینه مطالعات بالا دست و پایین دست نفت و گاز تفاهم نامه دو جانبه منعقد کردند

توفیقی-فلات

تفاهم نامه دو جانبه همکاری پژوهشی، فنی و علمی در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه نفت تهران میان شرکت نفت فلات قاره ایران و پژوهشگاه صنعت نفت منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، به کارگیری فناوری های نو و توسعه روش ها و فرآیند ها به منظور رفع مشکلات، معضلات و گلوگاه های عملیاتی، در راستای کاهش ریسک و هزینه، افزایش بهره وری و خلق حداکثر ارزش افزوده در مطالعات بالادستی و پایین دستی نفت و گاز از موضوعات این تفاهم نامه می باشد.

براساس این گزارش پردازش داده و اطلاعات لرزه ای، تفسیر و سرشت نمایی داده های لرزه ای و غیر لرزه ای، ساخت مدل ژئوفیزیکی میادین تولیدی، تعبیر و تفسیر نمودار های درون چاهی برخی از موضوعاتی است که در زمینه بالادستی طرفین دنبال خواهند کرد.

این گزارش می افزاید، این دو مجموعه پایش، مدل سازی و پاکسازی آلاینده های محیطی آب، خاک و هوا براساس الزامات و استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست، مدیریت کربن، بازیافت و استفاده بهینه از گاز های همراه تولیدی و طراحی، ساخت مواد شیمیایی و نانو ساختار را در حوزه پایین دست براساس این تفاهم نامه در دستور کار قرار داده اند.

گفتنی است مدت اجرای این تفاهم نامه 3 سال است که در حاشیه نمایشگاه نفت تهران به امضاء رئیس پژوهشگاه و مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *