پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت فلات قاره ایران

در زمینه مطالعات بالا دست و پایین دست نفت و گاز تفاهم نامه دو جانبه منعقد کردند

توفیقی-فلات

تفاهم نامه دو جانبه همکاری پژوهشی، فنی و علمی در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه نفت تهران میان شرکت نفت فلات قاره ایران و پژوهشگاه صنعت نفت منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، به کارگیری فناوری های نو و توسعه روش ها و فرآیند ها به منظور رفع مشکلات، معضلات و گلوگاه های عملیاتی، در راستای کاهش ریسک و هزینه، افزایش بهره وری و خلق حداکثر ارزش افزوده در مطالعات بالادستی و پایین دستی نفت و گاز از موضوعات این تفاهم نامه می باشد.

براساس این گزارش پردازش داده و اطلاعات لرزه ای، تفسیر و سرشت نمایی داده های لرزه ای و غیر لرزه ای، ساخت مدل ژئوفیزیکی میادین تولیدی، تعبیر و تفسیر نمودار های درون چاهی برخی از موضوعاتی است که در زمینه بالادستی طرفین دنبال خواهند کرد.

این گزارش می افزاید، این دو مجموعه پایش، مدل سازی و پاکسازی آلاینده های محیطی آب، خاک و هوا براساس الزامات و استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست، مدیریت کربن، بازیافت و استفاده بهینه از گاز های همراه تولیدی و طراحی، ساخت مواد شیمیایی و نانو ساختار را در حوزه پایین دست براساس این تفاهم نامه در دستور کار قرار داده اند.

گفتنی است مدت اجرای این تفاهم نامه 3 سال است که در حاشیه نمایشگاه نفت تهران به امضاء رئیس پژوهشگاه و مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support