EN

در روز سوم نمایشگاه نفت تهران

معاون سیاسی وزیر امور خارجه از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کرد

امورخارجه

دکتر علی باقری کنی معاون سیاسی وزیر امور خارجه به همراه دکتر زیدی فرد، معاون وزیر در امور مهندسی، پژوهش و فناوری از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این بازید دو موضوع کنترل میزان دی اکسید کربن در زنجیره تولید وهمچنین تولید پاک در زنجیره فرآیند های صنعتی مطرح شد، چرا که این موضوعات در زمینه صادرات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکتر ابراهیم علایی، معاون پشتیبانی پژوهشگاه صنعت نفت در این بازدید به فعالیت های پژوهشگاه در این مجموعه اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه از سال های گذشته موضوع کنترل کربن و جمع آوری آن در قالب طرح ccs و استفاده از مزیت های گاز co2 در راستای افزایش برداشت نفت و گاز را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: همچنین پژوهشگاه 2 پروژه بین المللی با بخش UNEP سازمان ملل را شروع کرده است که یکی از آنها شامل تولید محصول پاک(clean production) است و دیگری بحث حذف جیوه از فرایندهای صنعتی مربوط به کنوانسیون مینی ماتا است.

ایشان در همین زمینه تصرح کرد: حذف فلز جیوه از فرایندهای تولید به منظور تولید محصولات پاک از مواردی است که در دستور کار پژوهشگاه قرار گرفته است که در این بازدید بر آن بسیار تاکید شد.

وی با بیان اینکه موضوعات مطرح شده از سوی مدیران پژوهشگاه مورد استقبال معاون وزیر امور خارجه قرار گرفت افزود: امیدواریم با هماهنگی های انجام شده از سوی پژوهشگاه با تمرکز بر موضوع تحول دیجیتال در حوزه های مختلف صنعتی بتوانیم موضوعات مختلف را پیگیری کنیم و کمک شایانی را به صنعت نفت در راستای حل معضلات موجود ارائه نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *