پژوهشگاه صنعت نفت

دبير علمي دومين همايش ملي تفكر بسيجي؛

توسعه فناوري و دستيابي به اهداف اقتصاد مقاومتي در دوران پسا تحريم ميسر است

 

 

با توجه به اينكه در ادوار گذشته بخش عظيمي از تحريم‌هاي ظالمانه متوجه بخش‌هاي مختلف صنعت نفت اعم از انتقال فناوري اكتشاف، توليد و صادرات و فروش بوده است از اين رو، در شرايط پسا تحريم و فرصت‌هاي ايجاد شده وقت آن رسيده است تا صنعت نفت ماموريت تاريخي خود در توسعه فناوري و دستيابي به اهداف  اقتصاد مقاومتي و سند چشم انداز را  به درستي ايفا نمايد.

دكتر روح ا.. قابضي، دبير علمي دومين همايش ملي تفكر بسيجي، پژوهش و اقتصاد مقاومتي با رويكرد اقتصاد پسا تحريم در صنعت نفت با بيان اينكه همايش پيش رو محصول تلاش چندين ماهه كميته‌هاي سياست‌گذاري‌، علمي و اجرايي است، گفت: تبيين مبانی نظری و توسعه گفتمان اقتصاد مقاومتی، الگوهای نظری و عملی آن، درون زايی، برون گرايی، دانش بنيانی و ارايه مصاديق عملي اقتصاد مقاومتي در صنعت نفت از اهداف برگزاری اين همايش ملي به حساب مي‌آيند.

وي با اشاره به اين‌كه در كميته علمي و داوران همايش علاوه بر مجموعه‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي داخل صنعت نفت، صاحب نظران برجسته‌اي از  دانشگاه‌ها ، مراكز پژوهشي و صنعتي سراسر كشور مشاركت داشته اند، افزود: پس از بررسي هاي انجام شده، از ميان مقالات ارسالي به همايش ، بالغ بر 50 مقاله واجد شرايط چاپ در ويژه نامه همايش و 10 مقاله نيزبه صورت شفاهي در روز همايش ارايه خواهند شد.

قابضي عمده مقالات ارسال همايش را در حوزه‌هاي بالادست و پايين دست صنعت نفت، توسعه صنايع تكميلي نفت، ‌محيط زيست، منابع انساني و شركت‌هاي دانش بنيان برشمرد.

وي در خاتمه با بيان اين‌كه اين همايش در روز چهارشنبه 16 دي ماه در پژوهشگاه صنعت نفت و با حضور مديران عامل شركت‌هاي نفتي برگزار خواهد شد تصريح كرد: علاقه‌مندان براي حضور در اين همايش ملي مي توانند تا تاريخ 14 دي ماه ثبت نام كنند و براي اطلاعا ت بيشتر به پورتال پژوهشگاه به آدرس ripi.ir  مراجعه نمايند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت