EN

ساخت بزرگترین پروژه با بازیافت آب خاورمیانه در کشور

گوگل گفت: اجرای طرح پتروشیمی فجر، پروژه بهینهسازی مصرف آب از بزرگترین پروژههای پژوهشگاه صنعت نفت در سال جاری به شمار میرود.

مهدی گوگل مدیر پروژههای بهینهسازی پژوهشگاه صنعت نفت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه پژوهشکده صنعت نفت درسال جاری پروژههای عظیمی را در دست اجرا دارد، گفت: اجرای طرح پتروشیمی فجر که بزرگترین پروژه درخاورمیانه محسوب میشود و همچنین بهینهسازی مصرف آب که استفاده مجدد آبهایی با املاح بالا را امکانپذیر میسازد در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد اجرا و راهاندازی میشود.

وی ادامه داد: پروژه شاهین این پژوهشکده استفاده مجدد از آبهای دور ریز است که توانسته با برداشت از آبهای رودخانه کارون تا حدود 2900 مترمکعب در ساعت کاهش یابد که این پروژه هم اکنون درحال ساخت است.

مدیر پروژههای بهینهسازی پژوهشگاه صنعت نفت تصریح کرد: این مرکز با شعار استفاده از ابزارهای تجربه و مدلسازیهای عملیاتی توانسته پروژههای بسیاری را از جمله نرمافزار EPAT را که کار آن ارزیابی بازده مصرف انرژی در تجهیزات است و نمونه آن در دنیا وجود ندارد را اجرا کند.

گوگل با اشاره به اینکه هم اکنون بزرگترین معضل تمام مراکز تحقیقات صنعت کشور برخوردار نبودن از دانش عملیاتی است، افزود: هم اکنون در تمام دنیا مهندسان دروس تئوری کمتری دارند در حالتی که دانشجویان ایران بیشترین دروس تئوری را در دانشگاهها میگذرانند و این امر سبب شده خسارت بسیاری از لحاظ علمی متوجه شرکتها و صنایع کشور شود.

وی خاطرنشان کرد: شانزدهمین نمایشگاه بینالمللی نفت نسبت به سالهای گذشته بسیار بهتر شده و حضور شرکتهای خارجی در این نمایشگاه نشان رشد و پیشرفت روز افزون کشور در صنعت نفت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support