اجرای طرح تخمین هزینه‌های خوردگی در تجهیزات نفتی

اجرای طرح تخمین هزینههای خوردگی در تجهیزات نفتی

پژوهشگاه صنعت نفت، طرح تخمین هزینههای خوردگی را در تجهیزات صنعت اجرا میکند.

محمدرضا فردی؛ رئیس بخش خوردگی فلزات در پژوهشگاه صنعت نفت در گفتوگو با خبرنگار پایگاه اطلاعرسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب گفت: طرح تخمین هزینههای خوردگی در تجهیزات صنعتی، در یکی از پالایشگاههای نفت کشور توسط پژوهشگاه صنعت نفت اجرا شده و نتایج حاصل از آن رضایت بخش بوده است.

وی افزود: به منظور اجرای طرح تخمین هزینههای خوردگی در تجهیزات صنعتی، تعدادی از پالایشگاههای نفت کشور در حال مذاکره با پژوهشگاه صنعت نفت هستند.

فردی تاکید کرد: اجرای طرح تخمین هزینههای خوردگی در تجهیزات صنعت نفت، تاثیر زیادی در کاهش هزینههای مستقیم و غیرمستقیم ناشی از مسائل حفاظت صنعتی و خوردگی دارد.

وی گفت: اگر تکنیکهای پیشرفته روز دنیا در حفاظت از تاسیسات صنعتی به کار گرفته شود، طول عمر قطعات بیشتر خواهد شد و این موضوع باعث صرفهجویی اقتصادی نیز خواهد شد.

فردی توضیح داد: با تخمین عمر یک قطعه صنعتی و تغییر شرایط حفاظتی، طول عمر قطعه صنعتی بیشتر خواهد شد و به لحاظ اقتصادی کمک بزرگی به سرمایه ملی کشور خواهد شد و از سوی دیگر این طرح مانع خروج ارز از کشور، برای خرید قطعات صنعتی میشود.

وی تصریح کرد: پروژههایی که در بخش خوردگی فلزات پژوهشگاه صنعت نفت تدوین و اجرایی میشود باید باعث ارتقای ضریب حفاظت صنعتی و کاهش حداکثری خوردگی واحدهای صنعتی شود.

فردی تصریح کرد: تعیین عمر باقیمانده تجهیزات، انتخاب و ارزیابی بازدارندههای خوردگی در محیطهای آبی و آلی، طراحی و اجراء روشهای پایش خوردگی، تعیین نقشه خوردگی اتمسفری و انتخاب سیستمهای پوششی مناسب و حفاظت کاتدی از دیگر فعالیتهای پژوهشکده حفاظت صنعتی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است.

رئیس بخش خوردگی فلزات در پژوهشگاه صنعت نفت، اظهار کرد: برای اجرای موفقیتآمیز این طرح در کشور با مسئولین مربوطه در وزارت نفت، در حال مذاکره هستیم تا با همکاری این وزارتخانه اجرای این طرح در سطح گستردهای انجام پذیرد.

وی تاکید کرد: پژوهشکده حفاظت صنعتی پژوهشگاه صنعت نفت یک مرجع قابل اطمینان در حوزههای متالوژی، پوششهای صنعتی و مواد شیمیایی کشور است و در حال حاضر طیف وسیعی از واحدهای صنعتی از جمله واحدهای صنایع گاز، پتروشیمی و صنعت پالایش نفت از نتایج آزمایشهای این پژوهشکده به عنوان مرجع علمی استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support