EN

کسب دانش‌ فنی گوگرد کشاورزی مناسب با خاک‌های زراعی کشور

رئیس پژوهشکده شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه صنعت نفت گفت: پژوهشگاه صنعت نفت موفق به کسب دانشفنی تولید گوگرد شیمیایی شده که از دوره آزمایشی در تمامی خاکهای زراعی کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران؛ نشست خبری امیرناصر احمدی رئیس پژوهش شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه صنعت نفت ظهر امروز هفدهم خرداد در ساختمان این پژوهشگاه برگزار شد و وی ضمن بیان این مطلب افزود: کشورهای عمده تولیدکنندگان گوگرد به دنبال راهبردهای میان مدت و بلند مدت برای مصرف گوگرد مازاد خود باشند.

وی ادامه داد: به همین منظور محققان پژوهشکده شیمی و پتروشیمی در پژوهشگاه صنعت نفت در اقدامی قابل توجه دانش ساخت فرمولاسیونهای مختلف گوگرد متناسب با شرایط اقلیمی خاکهای کشور را بومیسازی کردهاند.

رئیس پژوهشکده شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه صنعت نفت در مورد هدف از تولید گوگردهای شیمیایی گفت: ایجاد بسترهای مناسب جهت جلوگیری از خام فروشی گوگرد، دستیابی به دانش طراحی و ساخت واحدهای تولید گوگرد بنتونیستی، تامین نیاز صنعت نفت به دانش فناوری تبدیل گوگرد به محصولات با ارزش افزوده بالا از مهمترین دستاوردها و اهداف تولید گوگرد کشاورزی است.

این مقام مسئول تولید گوگرد شیمایی در پالایشگاه شهید هاشمینژاد را بزرگترین تولیدکننده گوگرد در کشور خواند و افزود: این پالایشگاه روزانه 2 هزار تن گوگرد تولید میکند و با تعاملات صورت گرفته این پالایشگاه زمینه تولید انبوه فرمولاسیونهای مختلف گوگرد بنتونیت و عناصر ریزمغذی را میتواند فراهم کند.

احمدی خاطرنشان کرد: براساس قرارداد فیمابین پژوهشکده صنعت نفت با موسسه تحقیقات خاک و آب جهادکشاورزی بخشی از اولین تولید آزمایشی این نوع گوگرد جهت تستهای میدان در استانهای مختلف کشور توزیع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *