EN

جداسازی گازها در پژوهشگاه صنعت نفت

محققان پژوهشگاه صنعت نفت با اجرای پروژهای موفق به تولید ژل نانوپلیمرهای کامپوزیتی شدند که در زمینههایی چون ازدیاد برداشت از مخازن نفتی و خالصسازی و جداسازی گازها به کار برده میشود.

دکتر جمال اعلائی مسئول طرح نانوکامپوزیتهای پلیمری دراینباره گفت: این طرح با هدف بهرهگیری از مزایای فناوری و نانو و تعیین اولویتهای پژوهشی صنعت نفت در زمینه نانوکامپوزیتهای پلیمری با عنوان مطالعات جامع در زمینه نانوکامپوزیتهای پلیمری و استخراج اولویتها، اجرایی شد. وی اظهار داشت، علاوه بر این بر اساس مطالعات انجام شده و پتانسیلها و نیاز صنعت نفت درخت فناوری نانوکامپوزیتهای پلیمری تهیه و طرح دستیابی به تکنولوژی ساخت و به کارگیری نانوکامپوزیتهای پلیمری در صنایع نفتی، در چند فاز اجرا شد. این محقق با اشاره به کاربردهای نانوهای پلیمری کامپوزیتی، اضافه کرد. این نوع مواد در قابلیت توسعه افزایش مقیاس و تولید صنعتی را دارا بوده و در حوزههای مختلف صنعت نفت مثل مدیریت آب چاههای نفتی و گازی، ازدیاد برداشت و مخازن نفتی، خالصسازی و جداسازی گازها و کاهش آلودگیهای زیست محیطی قابل استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support