EN

امضای قرارداد تولید نفت از 20 چاه مرده تا پایان دی

نفت نیوز: مدیر پژوهشگاه صنعت نفت از عقد قرارداد با شرکت مناطق نفتخیز جنوب تا پایان دیماه به منظور تولید نفت از 20 چاه مرده خبر داد.

وحید حدادی اصل در گفتوگو با فارس با اشاره به اینکه استراتژی صنعت نفت مشخص و تدوین شده است اما هر وزیر سیاستهای خاص خود را برای پیشبرد آن دارد و گفت: در حال حاضر وزیر نفت بر روی ازدیاد برداشت و تولید تمرکز دارد و به همین منظور در جلساتی که با وزیر نفت داشتم تاکید داشتند تا با روشهای نوین به ازدیاد برداشت بپردازیم.

مدیر پژوهشگاه صنعت نفت ادامه داد: به همین منظور پژوهشگاه صنعت نفت اقدام به مطالعه بر روی برخی از چاههای مرده و از دست رفته میپردازد تا بتواند بر روی آنها کار تحقیقاتی انجام دهد.

حدادی اصل تصریح کرد: مناطق نفتخیز جنوب در میادینی همچون آغاجاری، گچساران و گیلور حدود 1500 چاه مرده دارد که بر اساس برنامه چاه محوری و با استفاده از تکنولوژیهای روز دنیا حدود 20 چاه را انتخاب کرده و بر روی آن کار مطالعاتی خود را آغاز کنیم.

مدیر پژوهشگاه صنعت نفت خاطرنشان کرد: بر اساس برنامهریزی به عمل آمده تا پایان دی ماه فرصت داریم تا با شرکت مناطق نفتخیز جنوب وارد مذاکره و عقد قرارداد شویم.

وی اظهار کرد: در مطالعات اولیه خود به این نتیجه رسیدیم که میتوانیم حداقل از چاه مرده، نفت تولید کنیم که این موضوع میتواند یک موفقیت در صنعت نفت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support