EN

پژوهشگاه صنعت نفت مواد افزودنی صنعت نفت را تامین می‌کند

پژوهشگاه صنعت نفت به دانش فنی انواع مواد افزودنی و شیمیایی لازم در صنعت پتروشیمی و پالایش و پخش دست یافته است از این رو این مجموعه میتواند صنعت پتروشیمی و پالایش و پخش را از واردات تمام مواد افزودنی بینیاز کند.

وحید حدادی اصل؛ رییس پژوهشگاه صنعت نفت، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر، گفت: مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت در بخش شیمی بسیار توانمند عمل کرده است و می‌تواند در این زمینه تمامی مواد افزودنی و شیمیایی صنعت پتروشیمی و پالایش و پخش را که در فهرست تحریم قرار دارند تامین کند.

وی همچنین تصریح کرد: شرکت‌های پالایش و پخش، پتروشیمی و یا شرکت‌های نفتی، هر ماده افزودنی را که نیاز دارند و در فهرست تحریم قرار گرفته به مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت اعلام کنند؛ بی‌شک این مجموعه پژوهشی، آن را در اختیار صنعت قرار خواهد داد.

رییس پژوهشگاه صنعت نفت افزود: بزرگ‌ترین واحد تحقیقاتی کاتالیست کشور در اختیار پژوهشگاه صنعت نفت است، از این رو پالایشگاه‌های کشور می‌توانند از این پس با باور به توانمندی‌های داخلی، کاتالیست‌های مورد نیاز خود را در شرایط سخت تحریم از خارج از کشور وارد نکنند.

حدادی اصل افزود: کاتالیست ساخت داخل نسبت به نمونه مشابه خارجی، با قیمت پایین‌تر عرضه می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با اعتماد به توانمندی‌های داخلی، زمینه‌های پیشرفت و خودباوری در مجموعه های پژوهشی کشور بیش‌تر شکل گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support