مهار تورم و رشد تولید

دستیابی به تکنولوژی برآورد ذخایر نفت و گاز از روی زمین

مدیر پژوهشگاه صنعت نفت از آغاز مطالعه وضعیت مخازن نفتی و گازی در دریای عمان و خلیج فارس و تعیین تکلیف اولین فاز آن در چند ماه آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر تکنولوژی در اختیار داریم که وضعیت مخازن دریای خزر را نیز میتوانیم از روی زمین اعلام کنیم.

وحید حدادی اصل در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به بزرگترین طرح پژوهش کشور مبتنی بر کشف میزان نفت و گاز مخازن نفتی و گازی دریای عمان و خلیج فارس گفت: محققین و پژوهشگران توانمند ایرانی در حال مطالعه بر روی فاز اول این طرح پژوهشی هستند و تا چند ماه آینده نتیجه اولین فاز به طور رسمی اعلام میشود.

وی با اشاره به طرحهای پژوهشی در دریای خزر گفت: ما در حال حاضر تکنولوژی را در اختیار داریم که به راحتی و از روی زمین میتواند میزان گاز و نفت موجود در چاه را تخمین زده و اعلام کند.

مدیر پژوهشگاه صنعت نفت تصریح کرد: برای آغاز کار پژوهشی در دریای خزر ابتدا باید تکلیفمان روشن شود که در این دریا چه کاری میخواهیم انجام دهیم و اگر شرکت نفت خزر اعلام کند ما آمادگی داریم تا با تمام قوا وارد شده و کار پژوهشی را در این دریا انجام دهیم.

حدادی اصل ادامه داد: به جرات میتوان گفت کار در دریای خزر بسیار راحتتر از جنوب کشور است و زودتر از آن به نتیجه خواهیم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support