EN

دستیابی به تكنولوژی برآورد ذخایر نفت و گاز از روی زمین

مدیر پژوهشگاه صنعت نفت از آغاز مطالعه وضعیت مخازن نفتی و گازی در دریای عمان و خلیج فارس و تعیین تكلیف اولین فاز آن در چند ماه آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر تكنولوژی در اختیار داریم كه وضعیت مخازن دریای خزر را نیز میتوانیم از روی زمین اعلام كنیم.

وحید حدادی اصل در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به بزرگترین طرح پژوهش كشور مبتنی بر كشف میزان نفت و گاز مخازن نفتی و گازی دریای عمان و خلیج فارس گفت: محققین و پژوهشگران توانمند ایرانی در حال مطالعه بر روی فاز اول این طرح پژوهشی هستند و تا چند ماه آینده نتیجه اولین فاز به طور رسمی اعلام میشود.

وی با اشاره به طرحهای پژوهشی در دریای خزر گفت: ما در حال حاضر تكنولوژی را در اختیار داریم كه به راحتی و از روی زمین میتواند میزان گاز و نفت موجود در چاه را تخمین زده و اعلام كند.

مدیر پژوهشگاه صنعت نفت تصریح كرد: برای آغاز كار پژوهشی در دریای خزر ابتدا باید تكلیفمان روشن شود كه در این دریا چه كاری میخواهیم انجام دهیم و اگر شركت نفت خزر اعلام كند ما آمادگی داریم تا با تمام قوا وارد شده و كار پژوهشی را در این دریا انجام دهیم.

حدادی اصل ادامه داد: به جرات میتوان گفت كار در دریای خزر بسیار راحتتر از جنوب كشور است و زودتر از آن به نتیجه خواهیم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support