EN

سمینار آموزشی کاربردهای نانوتکنولوژی در صنعت پالایش و پخش

سمینار آموزشی کاربردهای نانوتکنولوژی در صنعت پالایش و پخشصبح روز چهارشنبه 14 تیر ماه سال جاری، سمینار آموزشی کاربردهای نانوتکنولوژی در صنعت پالایش و پخش، از سوی اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.

به گزارش مشعل، دکتر علیمراد رشیدی، رئیس مرکز تحقیقات نانو پژوهشگاه صنعت نفت، آشنایی با نانوکاتالیست‌ها، جاذب‌ها و نانوافزودنی‌های مورد استفاده در صنعت پالایش و پخش را از جمله اهداف برگزاری این سمینار عنوان و خاطرنشان کرد: با استفاده از تکنولوژی نانوساختارها، واحد تبدیل نفت سنگین به نفت سبک با ظرفیت 200 بشکه در پالایشگاه بندرعباس در مرحله نصب و راه‌اندازی قرار دارد.

رشیدی کاربرد نانو در صنعت پخش را در حوزه جایگزینی CNG با تکنیک‌های جدید بهبود عدد اکتان سوخت، بهبود خصوصیات روانکاری روغن‌ها و جلوگیری از هدر رفت بخارهای بنزین در مخازن و جایگاه‌ها دانست. به گفته وی، پس از آزمایش میدانی این تکنولوژی و اثبات و پیاده‌سازی آن، ارزش افزوده بیشتری در صنعت پالایش و پخش حاصل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support