EN

پژوهشگاه صنعت نفت از مرزهای جدید دانش عبور کرده است

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت از شکستن مرزهای دانش در این پژوهشگاه و دستیابی متخصصان آن به فناوری‌های پیشرفته در صنعت نفت خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، وحید حدادی اصل، امروز چهارشنبه 11 بهمن در مراسم بهره‌برداری از طرح جامع پژوهشگاه صنعت نفت و رونمایی از 8 محصول نانوساختار کربنی این پژوهشگاه دستیابی متخصصان این پژوهشگاه به فناوری‌های پیشرفته را مرهون تفکر خوب مدیران صنعت نفت و حماقت دشمنان کشور دانست و تأکید کرد: اگر تحریم‌ها علیه صنعت نفت وضع نمی‌شد، فرصت‌های لازم برای کار پژوهش و فناوری نیز فراهم نمی‌آمد.

وی بر لزوم سعی پژوهشگران صنعت نفت در جهت رفع وابستگی‌ها به خارج از کشور تأکید کرد و افزود: پژوهشگاه صنعت نفت باید با توسعه دانش فنی، اشتغال‌زایی و تکمیل زنجیره ارزش صنعت نفت به یک بازوی توانمند تحقیقاتی برای این صنعت تبدیل شود.

حدادی اصل پژوهشگاه صنعت نفت را بزرگ‌ترین پژوهشگاه و مرکز تحقیقاتی صنعتی در خاورمیانه دانست و خاطرنشان کرد: بخش مهمی از دستاوردهای پژوهشگاه صنعت نفت مدیون تلاش نیروهای انسانی متخصص و ماهر آن است.

وی با بیان این که امروز حتی یک فرد خارجی در صنعت نفت کشورمان مدیریت نمی‌کند، گفت: اداره صنعت نفت به دست متخصصان ایرانی یکی از ارمغان‌های انقلاب اسلامی است.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت به وجود نیروهای متخصص و لایه‌های مدیریتی قابل در صنعت نفت اشاره کرد و اظهار داشت: امروز باید در کنار داشته‌ها، فکر، هدایت و تحقیقات را نیز به‌کار بگیریم تا بتوانیم صنعت نفت کشور را در منطقه و جهان سرآمد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *