EN

نرم‌افزار مدیریت انرژی از سوی متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت طراحی شد

رئیس پژوهشکده توسعه و بهینه‌سازی فناوری‌های انرژی پژوهشگاه صنعت نفت از تدوین نرم‌افزار EPATبا هدف انجام محاسبات مهندسی مربوط به مدیریت انرژی و برآورد عملکرد تجهیزات خبر داد.

محمد ایازی با تأکید بر این که این نرم‌افزار بر پایه آخرین استانداردهای موجود در جهان تدوین و توسعه داده شده است، به خبرنگار شانا گفت: برای بهبـود عملکرد در هریک از تجهیـزات انرژی‌بر، انـواع راهکارهای کاهش اتلاف انـرژی و ارتقای راندمـان وجود دارد که استفاده از این گونه نرم‌افزارها می‌توانـد تأثیرگذاری آنها را دوچندان کند.

وی بـه کاربرد وسیع این نرم‌افزار در کل تجهیـزات صنعتی، انـرژی‌بر و سیکل‌های تـولید توان و بخـار اشاره و تصـریح کرد: با بهره‌گیـری از نرم‌افزار EPAT می‌توان از امکانـات و پتانسیل‌های تجهیزات مورد استفاده حداکثری داشت.

ایازی یکی دیگر از ویژگی‌های ممتاز این نرم‌افزار را مشخص کردن زمان لازم برای انجام تعمیرات اساسی در تجهیزات دانست و افزود: برای مثال با استفاده از این نرم‌افزار و انجام آزمون‌های دوره‌ای، می‌توان از نحوه کارکرد تجهیزات و تغییرات احتمالی در عملکرد آنها اطلاع دقیق به‌دست آورد و به انجام این تعمیرات اقدام کرد.

وی ماژول‌های این نرم‌افزار را شامل بویلر، مولد بخار بازیاب حرارت، توربین‌های گاز و بخار، کمپرسور، پمپ، فن، برج خنک‌کننده، مبدل حرارتی تک‌فاز، خنک‌کن هوایی، چگالنده سطحی و هوایی بخار، مخزن هوازدا، سیکل بخار و هوای فشرده عنوان کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support