EN

پژوهشگاه و منطقه ویژه انرژی پارس تفاهم‌نامه پژوهشی امضا کردند

پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان منطقه ویژه انرژی پارس، تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی امضا کردند.

به گزارش شانا، هدف از امضای این تفاهم‌نامه تجمیع، تمرکز، ساماندهی و مدیریت فعالیت‌های پژوهشی و تأمین نیازهای فنی صنعت نفت در منطقه ویژه انرژی پارس است.

پژوهشگاه صنعـت نفت نخسـت با نام «اداره توسعه و تحقیقـات شرکت ملی نفت ایران» در سال 1331 تأسیس شد.

هدف اولیه این سازمان تحقیق و پژوهش در زمینه کاربرد مواد نفتی بوده است. بعد از پیروزی شکوهمنـد انقـلاب اسلامی، نام این سـازمان بـه مرکز پژوهش و خدمات علمی تغییر یـافت و به توسعـه فعالیت‌ها در زمینـه اهداف یادشده پرداخت.

این مرکز در سال 1368 با موافقت‌نامه اصولی شورای گسترش وزارت فرهنگ و آموزش عالی، به عنوان «پژوهشگاه صنعت نفت» نامیده شد، با هدف انجام تحقیقات بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای.

پژوهشگاه صنعـت نفت از 755 نیروی انسانی متخصص، مجـرب و ماهر بـرخوردار است که شامل 95 دکتر، 339 فوق لیسانس، 127 لیسانس و بقیه نیروهای تکنسین و پشتیبانی است. از کل کارکنان حدود 70 درصد دارای سمت‌های پژوهشی هستند.

اکتشاف و ارزیابی منابع هیدروکربوری و روش‌های ازدیاد برداشت، توسعه روش‌های تصفیه و انتقال گاز و تبدیل آن به سایر محصولات با ارزش، بهبود و ارتقای کیفیت فرآورده‌های نفتی، شناسایی، ارزیابی و ساخت کاتالیست، سنتز و فرمولاسیون مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع، شناسایی و کاربرد پلیمرهای ویژه در صنایع، تکنولوژی‌های نوین در رفع آلودگی آب، هوا و حفاظت از تأسیسات صنعتی و طراحی و توسعه فرایندهای نوین صنعتی، از جمله اهداف و سیاست‌های این پژوهشگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support