آغاز همکاری های دو جانبه ایران و اندونزی/ چاه های مرده نفت در اندونزی احیا می شوند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مرزوق علی؛ رئیس پارلمان اندونزی، سفیر و هیئت همراه آنها با حضور در پژوهشگاه صنعت نفت از توانمندی های این مرکز تحقیقاتی بازدید کردند.

در دیدار نفت رئیس پارلمان اندونزی درباره راه های توسعه مناسبات و زمینه های مشترک همکاری با حمیدرضا کاتوزیان؛ رئیس پژوهشگاه صنعت به بحث و تبادل نظر پرداخت.

مرزوق علی در این دیدار با اشاره به وجود بیش از یکهزار چاه مرده در این کشور و فقدان فناوری مناسب برای بهره برداری از آنها، خواهان همکاری و ایفای نقش پژوهشگاه صنعت نفت در دستیابی به این فناوری برای برگرداندن این چاه ها به چرخه تولید شد.

اعلام آمادگی پژوهشگاه صنعت نفت برای تاسیس مرکز تحقیقاتی در اندونزی

کاتوزیان نیز ضمن استقبال از گسترش همکاری ها و بیان تجربیات و فعالیت های پژوهشگاه صنعت نفت در صنایع بالادستی و احیای چاه های قدیمی، آمادگی این پژوهشگاه را برای تاسیس مرکز تحقیقاتی، آموزشی و آزمایشگاهی نفت در اندونزی اعلام کرد.

وی با اشاره به تجربیات پژوهشگاه صنعت نفت در عرصه انتقال فناوری، توسعه فناوری های نوین و همکاری های بین المللی، از آمادگی این موسسه برای انتقال تجربیات در زمینه شناسایی و اکتشاف منابع نفتی خبر داد.

در پایان این جلسه، رئیس پارلمان اندونزی و هیئت همراه با بازدید از مجموعه های آزمایشگاهی و تحقیقاتی مهندسی نفت در پژوهشگاه، از نزدیک با فعالیت ها و موفقیت های این مرکز آشنا شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support