همسویی برنامه های پژوهشگاه نفت با اهداف دولت یازدهم

همسویی برنامه های پژوهشگاه نفت با اهداف دولت یازدهم

 

برای تبدیل علم به فناوری در پژوهشگاه صنعت نفت، محور فعالیت ها را بر روی تقاضاهایی قرار می دهیم که در نفت وجود دارد و نیاز صنعت نفت کشور است.

حمید رضا کاتوزیان رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، درجمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: از آنجایی که در دولت دکتر روحانی رویکرد علمی کشور به سوی تولید فناوری حرکت می کند، اهداف پژوهشگاه صنعت نفت نیز تغییرات گسترده ای پیدا کرده و اینطور نیست که پژوهش را برای پژوهش انجام دهیم بلکه تلاش مان ساماندهی نیازهایی است که در این بخش وجود دارد، البته از بودجه هایی که در اختیار ما قرار می گیرد مازادی خواهیم داشت که آن را روی تحقیق و تفحص در علوم پایه هزینه می کنیم.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه تبدیل پژوهش به فناوری و فناوری به صنعت مورد توجه است، گفت: برای تبدیل یافته های پژوهشگاه به فناوری و صنعت، تشکیل شرکت های اقماری و دانش بنیان را در برنامه داریم که در 10 روز گذشته مجوزهای آن را گرفته ایم.
وی ادامه داد: در ساختار پژوهشگاه مطالعاتی صورت گرفته که با وجود اینکه ساختار فعلی ساختار خوبی است، اما؛ برای پیاده سازی نظامات نوین و تسریع در انجام کارها، اصلاح ساختار پژوهشگاه در برنامه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support