EN

مسولیت پژوهشگاه نفت؛ تولید و تدوین تکنولوژی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محمد تیموری، رئیس پژوهش های پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت درجمع خبرنگاران رسانه ها، با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه ی پایین دستی نفت و گاز گفت: آماده سازی واحد بنزین سازی پالایشگاه اراک، ایجاد 4 واحد بنزین بازیافتی در خارک و مطالعات پالایشگاه 30 هزار بشکه ای قشم از جمله اقدامات انجام شده در این بخش بوده است.
وی افزود: استفاده از فناوری های نوین مانند نانو و هیدرات نیز از اقدامات دیگر این پژوهشگاه است که بر اساس تقاضا محوری انجام می شود.
تیموری در مورد ایجاد واحد های نمایشی نیز گفت: واحدهای نمایشی سولفیران و DMC را با هزینه پژوهشگاه ایجاد کرده، اما؛ در مورد سایر بخش ها با کمک بخش های دیگر این مهم انجام شده است.
وی ادامه داد: در توسعه ی فناوری با بخش های دیگر مانند وزارت صنایع و معادن در تولید کک همکاری های مناسبی صورت گرفته است.
رئیس پژوهش های پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت درباره همکاری پژوهشی با بخش خصوصی نیز گفت: تا کنون دانش فنی 82 طرح به بخش خصوصی و واحدهای صنعتی ارائه شده است.
وی تصریح کرد: یکی از مشکلات صنعت نفت کشور، گوگرد تولیدی در این صنعت بوده است که به علت بی استفاده ماندن بخش اعظمی از این محصول، کشور و صنعت نفت را با مشکلاتی رو به رو ساخته بود.
تیموری ادامه داد: پژوهشگاه برای برطرف کردن این مشکل، راه های گوناگونی را از جمله تولید آسفالت گوگردی و کمپوست ارائه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support