نصب تجهیزات حساس به نشت گاز (Odorant) در فاز 1 پارس جنوبی

با دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت انجام می شود

نصب تجهیزات حساس به نشت گاز (Odorant) در فاز 1 پارس جنوبی

با دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت انجام می شود نصب تجهیزات حساس به نشت گاز (Odorant) در فاز 1 پارس جنوبی تجهیزات تولید مواد بودارکننده گاز (Odorant) به منظور اطلاع از نشت گاز در کمترین مدت زمان ممکن، در فاز 1 پارس جنوبی با دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت در حال نصب است و سال آینده راه اندازی می شود.

رئیس پردیس پژوهش و توسعه صنایع پایین دستی نفت پژوهشگاه صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگارnioc  با اعلام این خبر گفت: پژوهشگاه صنعت نفت دانش فنی تولید مواد بودار برای ترکیب با گاز طبیعی را چندی پیش کسب کرد و پس از انجام مراحل آزمایشگاهی و پایلوت، اکنون آن را در سطح صنعتی اجرا می کند.
محمد تیموری با بیان اینکه هم اکنون نیاز کشور به مواد بودار کننده گاز (Odorant) با خرید از کشورهای اروپایی تامین می شود، گفت: سال آینده با راه اندازی تجهیزات تولید مواد بودارکننده در فاز 1 پارس جنوبی، افزون بر اینکه کشور در این حوزه به خودکفایی کامل می رسد، زمینه صادرات آن نیز فراهم می شود.
تیموری با تاکید بر اینکه تولید مواد بودارکننده گا(Odorant) ز در کشور برای نخستین بار انجام می شود، تصریح کرد: با تولید مواد بودار کننده گاز، سالانه از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور جلوگیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support