EN

دكتر كاتوزيان، در مراسم ميلاد حضرت مهدي (عج)

دكتر كاتوزيان، در مراسم ميلاد حضرت مهدي (عج)

امام زمان (عج) ، مظلوم ترين انسان  تاريخ است

در روز بيست و چهارم خرداد ماه و هم زمان با  ولادت با سعادت حضرت مهدي (عج) مراسم جشني با حضور جمعي كثير از كاركنان و مديران پژوهشگاه در سالن همايش هاي بين المللي اين مركز برگزار شد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات، دكتر حميد رضا كاتوزيان، رييس پژوهشگاه، ضمن تبريك ميلاد باشكوه منجي عالم بشريت و نيمه شعبان گفت: از آن جا كه سنت الهي بر آن است تا جهان از سلاله پاك پيامبر (ص) و از عصاره عترت هدايت‏گر خالي نماند، دوازدهمين نور از سلسله اهل بيت (ع) يعني حضرت مهدي موعود (عج) پا به عرصه هستي نهاد.

وي در ادامه افزود:  او ذخيره الهي است كه مي‏آيد و سنن الهي را مجددا جاري مي‏سازد، مي‏آيد تا شوكت ستم كاران را در هم شكند و بنيان‏هاي شرك و نفاق را ويران كند و شاخه‏هاي گمراهي را قطع كند.

رييس پژوهشگاه با اشاره به مظلوميت امام عصر ( عج) در طول تاريخ گفت: با تمام عنايت و لطفي كه در حق امت خود روا دارد و در همه امور دست به دعا براي مسلمانان برداشته و خير و راستي را براي ما از خداوند خواسته، وليكن ما در مسيرهاي مختلفي حركت كرده‏ايم و متاسفانه در بسياري از موارد قلب مبارك آن حضرت را آزرده‏ايم.

رهبران فرقه ضاله بهاييت و پيروان آن مورد لعن امام زمان (عج) هستند

وي وجه ديگر مظلوميت امام غايب را در عصر غيبت كبري پيدايش مدعيان دروغين برشمرد كه خود را واسطه و نائب حضرت قلمداد كردند يا صراحتا مهدي موعود ناميدند كه ادعاي افرادي مانند محمد بن عبدا.. حسني ، عباس فاطمي و علي محمد باب شيرازي  بنيانگذاري فرقه ضاله بابيت را مي توان در همين راستا ارزيابي كرد.

دكتر كاتوزيان با بيان اينكه رهبران فرقه ضاله بهاييت و پيروان آن مورد لعن امام زمان (عج) هستند، گفت: علي محمد باب بنيانگذار ا فرقه بابيت فردي بود كه در ابتدا خود را نماينده امام زمان (عج) معرفي كرد و مدعي بود  براي هدايت جامعه از سوي حضرت مهدي(عج)  رسالتي را بر دوش دارد.

وي در ادامه افزود: علي محمد باب كه فردي سست عنصر بود به تدريج ادعاي مهدويت كرد و خود را به عنوان امام موعود معرفي و دامنه تبليغات خود را گسترش داد ؛ تا اينكه در جامعه اسلامي اين ادعا را بر نتافتند و با مخالفت روحانيت وي دستگير شده و عاقبت به اعدام محكوم شد.

دكتر كاتوزيان با اشاره به اينكه افراد ديگري راه علي محمد باب را ادامه دادند گفت: ميرزا حسين علي نوري كه بعد ها به بهاء ا… معروف شد با ادعاي پيامبري فرقه بهاييت را بنيانگذاري كرد و عباس افندي ملقب به عبد البهاء ادامه اين حركت را دنبال كرد.

وي افزود: متاسفانه اين موضوع استعماري و سياسي تبديل به فرقه شد كه امروز در دنيا طرفداراني را هم دارد؛ افراد اين فرقه كساني هستند كه مورد لعن و نفرين حضرت ولي عصر قرار گرفته اند و قلب ايشان را آزرده كرده اند.

وي در خاتمه با بيان اينكه در دنياي كنوني مدل هاي جديدي در سوء استفاده از موضوع مهدويت مطرح شده اند گفت: افرادي هستند كه براي وسعت دادن به دامنه قدرتشان و توجيه اعمالشان مدعي ارتباط با عالم معني و حضرت ولي عصر (عج) مي شوند،كه بايد با هوشياري اين مسايل حل شود.

در ادامه اين مراسم حجت الاسلام والمسليمن مقدم، با اشاره به حديثي با مضمون ” انتظار فرج برترين اعمال است” گفت: بحث انتظار ناظر به تكامل و رشد معنوي انسان است تا به درجه عالي خليفه الهي برسد و دميدن روح خداوند در وجود انسان مصداق پيدا كند.

حجت الاسلام والمسليمن مقدم منتظرين واقعي را كساني برشمرد كه به خدا تاسي مي كنند، غيبت نمي كنند، دروغ نمي گويند و تهمت نمي زنند و در همه عرصه هاي اعتقادي، سياسي و اجتماعي راست گويي و آراستگي  به اخلاق پيامبر (ص) را  در سر لوحه كارهاي خود قرار مي دهند.

در اين مراسم بخش هاي مختلفي همچون پخش نما هنگ درباره ميلاد حضرت مهدي (عج)، شعر خواني و اجراي موسيقي زنده اوقاتي خوش را براي همكاران پژوهشگاه رقم زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support