EN

رونمایی از پورتال 4 زبانه پژوهشگاه صنعت نفت

اولین پورتال 4 زبانه حوزه نفت و گاز رونمایی شد

اولین پورتال چهار‏زبانه ( فارسی، انگلیسی، عربی و روسی) حوزه نفت و گاز با حضور رییس پژوهشگاه صنعت‏ نفت، مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت، رییس روابط‏عمومی شرکت ملی نفت ایران و جمعی از مدیران و روسای این مجموعه به طور رسمی در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد.

پورتال چهار‏زبانه پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان پورتال بازوی تحقیق و توسعه وزرات نفت ، صبح امروز، شنبه (27 اردیبهشت)  در روز جهانی ارتباطات و روابط‏عمومی راه اندازی شد.

دکتر حمید رضا کاتوزیان، رییس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به سابقه شکل‏گیری صنعت ارتباطات گفت: قدرت‏های اقتصادی بزرگ دنیا با هدف کنترل افکار عمومی و دستیابی به مقاصد سیاسی خود، نسبت به شناسایی و به‏کارگیری علم ارتباطات اقدام کردند؛ اما خوشبختانه به تدریج بهره‏برداری مثبت از علم ارتباطات در جهان شکل گرفت و این علم به صنعتی قدرتمند تبدیل شد.

وی تصریح کرد: یکی از محورهای اساسی در رشد توسعه اقتصادی کشور گسترش صنعت ارتباطات و روابط‏عمومی است که در کشور ما مورد توجه اساسی قرار گرفته است.

کاتوزیان تأکید کرد: در کشور ما نیز حضور مدیران فرهیخته در بخش‏های مختلف صنعت ارتباطات نشان دهنده اهمیت روزافزون آن در بین مدیران کشور در عالی ترین سطوح است .

 وی در پایان اظهار داشت: پژوهشگاه نیز با درک ضرورت بهره‏برداری صحیح از فضای مجازی اقدام به راه‏اندازی پورتال چهار زبانه کرد که با این روش می‏توان با صنعت و افکار عمومی در داخل و خارج از کشور ارتباط مناسب‏تری برقرار کرد.

پژوهشگاه صنعت نفت چشم و چراغ صنعت نفت ایران است

اکبر نعمت‌اللهی رییس کل روابط‏عمومی وزارت نفت، در مراسم رونمایی از اولین پورتال چهار‏زبانه (فارسی، انگلیسی، عربی و روسی) حوزه نفت و گاز گفت: با توجه به نگاه جهانی نسبت به ایران ضروری است تلاش کنیم چهره زیبای صنعتی ، پژوهشی و فرهنگی شایسته و درخوری از ایران به جهانیان ارایه دهیم.

هدف اولیه برای ایجاد ارتباطات، توسعه صنعت و تولید کشور است که باید انقلاب جدیدی در این عرصه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه بسترسازی‌ها آماده شده تا عرصه برای ورود به بازارهای جهانی فراهم شود.
روابط‏عمومی تیغ دو لبه است که می‌تواند با اطلاع‏رسانی وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد.

نعمت‌اللهی اظهار داشت: ‌باتوجه به اینکه در حال حاضر دیپلماسی انرژی در کشور شکل گرفته این امر مهم نیازمند ارتباطات و اطلاع‌رسانی گسترده است تا بتوانیم بخش‌های بنیادی این صنعت را گسترش دهیم.
فعالیت‌هایی که در این عرصه انجام شده بیشتر بر پایه علم و دانش و تخصص مجموعه پژوهشگاه نفت بوده است ؛ در همین راستا پژوهشگاه صنعت  نفت گام‏های مهمی را برداشته است.

 رییس اداره کل روابط عمومی وزارت نفت تأکید کرد: پژوهشگاه چشم و چراغ صنعت نفت ایران است  و در همین راستا می توان با ایجاد باشگاه پژوهشگران به صورت مجازی در صنعت نفت زمینه‌ای برای توسعه دانش و ارتباطات در صنعت کشور را فراهم کرد.

نعمت الهی همچنین برنامه پژوهشگاه صنعت نفت را برای راه اندازی بخش خبری این پژوهشگاه در آینده، اقدام مناسبی دانست و افزود: پژوهشگاه می تواند در این زمینه به یک خبرگزاری علمی و پژوهشی مبدل شود.

دکتر نعمت اللهی در پایان با اشاره به راه اندازی موزه های صنعت نفت اظهار داشت: پژوهشگاه صنعت نفت با راه اندازی کمیته علمی می تواند در هم‏فکری برای ایجاد این موزه کمک شایان توجه ای به صنعت نفت کند.

خاطرنشان مي شود این سایت به آدرسwww.ripi.ir  قابل دسترس كاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *