EN

توافقنامه مشترک پژوهشگاه با شرکت آلمانی برای تبدیل نفت فوق سنگین به سوخت

توافقنامه مشترک پژوهشگاه با شرکت آلمانی برای تبدیل نفت فوق سنگین به سوخت

پژوهشگاه صنعت نفت با هدف تولید سوخت از نفت خام فوق سنگین و ته مانده های نفتی، دقایقی پیش توافقنامه مشترکی  با یک شرکت آلمانی به امضاء رساند.

بر اساس این گزارش، ١۶ اردیبهشت ماه همزمان با نخستین روز نوزدهمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، توافقنامه مشترکی میان پژوهشگاه صنعت نفت و یک شرکت آلمانی امضا شد که بر مبنای آن، امکان تولید سوخت از نفت خام فوق سنگین و ته مانده های نفتی امکان پذیر می شود.

این گزارش می افزاید، امضای این توافقنامه با توجه به وجود منابع فراوان نفت سنگین در ایران بسیار سودمند خواهد بود و با همکاری صاحبان تکنولوژی در آلمان با پژوهشگاه صنعت نفت، زمینه تحقق این هدف فراهم می شود.

 با توجه به منابع عظیم نفت خام های فوق سنگین آسفالتینی در کشور از جمله، نفت میدان های آزادگان و کوه موند، فرآیندهای مناسب برای استفاده بهینه از این نوع نفت خام در پژوهشگاه صنعت نفت توسعه داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support