EN

دکتر کاتوزیان، در مراسم میلاد حضرت مهدی (عج)

امام زمان (عج) ، مظلوم ترین انسان  تاریخ است

در روز بیست و چهارم خرداد ماه و هم زمان با  ولادت با سعادت حضرت مهدی (عج) مراسم جشنی با حضور جمعی کثیر از کارکنان و مدیران پژوهشگاه در سالن همایش های بین المللی این مرکز برگزار شد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات، دکتر حمید رضا کاتوزیان، رییس پژوهشگاه، ضمن تبریک میلاد باشکوه منجی عالم بشریت و نیمه شعبان گفت: از آن جا که سنت الهی بر آن است تا جهان از سلاله پاک پیامبر (ص) و از عصاره عترت هدایت‏گر خالی نماند، دوازدهمین نور از سلسله اهل بیت (ع) یعنی حضرت مهدی موعود (عج) پا به عرصه هستی نهاد.

وی در ادامه افزود:  او ذخیره الهی است که می‏آید و سنن الهی را مجددا جاری می‏سازد، می‏آید تا شوکت ستم کاران را در هم شکند و بنیان‏های شرک و نفاق را ویران کند و شاخه‏های گمراهی را قطع کند.

رییس پژوهشگاه با اشاره به مظلومیت امام عصر ( عج) در طول تاریخ گفت: با تمام عنایت و لطفی که در حق امت خود روا دارد و در همه امور دست به دعا برای مسلمانان برداشته و خیر و راستی را برای ما از خداوند خواسته، ولیکن ما در مسیرهای مختلفی حرکت کرده‏ایم و متاسفانه در بسیاری از موارد قلب مبارک آن حضرت را آزرده‏ایم.

رهبران فرقه ضاله بهاییت و پیروان آن مورد لعن امام زمان (عج) هستند

وی وجه دیگر مظلومیت امام غایب را در عصر غیبت کبری پیدایش مدعیان دروغین برشمرد که خود را واسطه و نائب حضرت قلمداد کردند یا صراحتا مهدی موعود نامیدند که ادعای افرادی مانند محمد بن عبدا.. حسنی ، عباس فاطمی و علی محمد باب شیرازی  بنیانگذاری فرقه ضاله بابیت را می توان در همین راستا ارزیابی کرد.

دکتر کاتوزیان با بیان اینکه رهبران فرقه ضاله بهاییت و پیروان آن مورد لعن امام زمان (عج) هستند، گفت: علی محمد باب بنیانگذار ا فرقه بابیت فردی بود که در ابتدا خود را نماینده امام زمان (عج) معرفی کرد و مدعی بود  برای هدایت جامعه از سوی حضرت مهدی(عج)  رسالتی را بر دوش دارد.

وی در ادامه افزود: علی محمد باب که فردی سست عنصر بود به تدریج ادعای مهدویت کرد و خود را به عنوان امام موعود معرفی و دامنه تبلیغات خود را گسترش داد ؛ تا اینکه در جامعه اسلامی این ادعا را بر نتافتند و با مخالفت روحانیت وی دستگیر شده و عاقبت به اعدام محکوم شد.

دکتر کاتوزیان با اشاره به اینکه افراد دیگری راه علی محمد باب را ادامه دادند گفت: میرزا حسین علی نوری که بعد ها به بهاء ا… معروف شد با ادعای پیامبری فرقه بهاییت را بنیانگذاری کرد و عباس افندی ملقب به عبد البهاء ادامه این حرکت را دنبال کرد.

وی افزود: متاسفانه این موضوع استعماری و سیاسی تبدیل به فرقه شد که امروز در دنیا طرفدارانی را هم دارد؛ افراد این فرقه کسانی هستند که مورد لعن و نفرین حضرت ولی عصر قرار گرفته اند و قلب ایشان را آزرده کرده اند.

وی در خاتمه با بیان اینکه در دنیای کنونی مدل های جدیدی در سوء استفاده از موضوع مهدویت مطرح شده اند گفت: افرادی هستند که برای وسعت دادن به دامنه قدرتشان و توجیه اعمالشان مدعی ارتباط با عالم معنی و حضرت ولی عصر (عج) می شوند،که باید با هوشیاری این مسایل حل شود.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلیمن مقدم، با اشاره به حدیثی با مضمون ” انتظار فرج برترین اعمال است” گفت: بحث انتظار ناظر به تکامل و رشد معنوی انسان است تا به درجه عالی خلیفه الهی برسد و دمیدن روح خداوند در وجود انسان مصداق پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلیمن مقدم منتظرین واقعی را کسانی برشمرد که به خدا تاسی می کنند، غیبت نمی کنند، دروغ نمی گویند و تهمت نمی زنند و در همه عرصه های اعتقادی، سیاسی و اجتماعی راست گویی و آراستگی  به اخلاق پیامبر (ص) را  در سر لوحه کارهای خود قرار می دهند.

در این مراسم بخش های مختلفی همچون پخش نما هنگ درباره میلاد حضرت مهدی (عج)، شعر خوانی و اجرای موسیقی زنده اوقاتی خوش را برای همکاران پژوهشگاه رقم زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support