EN

تفاهم نامه پژوهشگاه صنعت نفت و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با هدف استفاده بهینه از توانمندی های طرفین به امضا رسید؛

تفاهم نامه پژوهشگاه صنعت نفت و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با هدف استفاده بهینه از توانمندی های طرفین به امضا رسید؛

تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی بین واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد و پژوهشگاه صنعت نفت با هدف استفاده بهینه و هم افزایی از توانمندی‌های طرفین برای شکل‌گیری مجموعه‌ای از طرح‌های پژوهشی، کاربردی و ملی به امضاء رسید.

به گزارش واحد خبر ارتباطات، دکتر محمد رضا جعفری نصر، مشاور رییس پژوهشگاه صنعت نفت، با تاکید بر این‌که الزامات و راهکارهای قانونی برای همکاری‌های بیشتر بین مراکز آموزشی و پژوهشی فراهم است گفت: به دلیل قدمت و سابقه پژوهشگاه در سه حوزه بالادستی، پایین دستی و انرژی و محیط زیست در نفت بر آن شدیم تا به عنوان گام اول برای شروع پروژه‌ها و دوره‌های کوتاه مدت آموزشی مشترک تفاهم نامه‌ای با واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به امضاء برسانیم.

جعفری نصر با اشاره به حضور اساتید و مسئولین دانشگاه علوم و تحقیقات در جلسات و شوراهای مختلف پژوهشگاه تصریح کرد: باید از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های طرفین به نحو شایسته‌ای در راستای اهداف و سیاست‌های‌ وزارت نفت که بیشتر معطوف به حوزه بالادستی نفت است استفاده حداکثری کرد.

وی در ادامه افزود: پس از انجام مذاکرات بین طرفین، تفاهم نامه‌ای بین دکتر علی عباس پور، رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد و دکتر حمید رضا کاتوزیان، رییس پژوهشگاه صنعت نفت به منظور همکاری‌های مشترک و استفاده از امکانات دو جانبه این دو مرکز به امضاء رسید.

این عضو هیئت علمی پژوهشگاه با بیان اینکه برای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه قرار است تا کمیته مشترکی متشکل از نمایندگان واحد علوم و تحقیقات و پژوهشگاه تشکیل شود گفت : این کمیته مسئولیت پیگیری و اجرایی کردن مفاد این تفاهم‌نامه را بر عهده خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه محورهای توافق شده بیشتر در حوزه بالادستی نفت است، اظهار کرد:  انجام پروژه‌های دانشجویی در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد، مشارکت در برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و کارگا‌های آموزشی نیز از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

به گفته جعفری نصر انجام طرح‌ها و پروژه‌های پژوهشی ملی، استفاده از فرصت‌های مطالعاتی مصوبه هیئت رییسه پژوهشگاه، برگزاری سمینارها و همایش‌های بین‌المللی مشترک با توجه به زیرساخت‌های مشترک هر دو مرکز از دیگر موضوعات مورد توافق طرفین است.

دکتر جعفری نصر با اشاره به برگزاری سومین دوره دکتری پژوهشی در پژوهشگاه صنعت نفت، گفت: امیدواریم این دوره را به شکلی ساماندهی کنیم که با مشارکت واحد علوم و تحقیقات، دانشجویان بیشتری جذب این مرکز شوند.

وی در خاتمه محورهای فعالیت در چارچوب این تفاهم‌نامه را شامل حوزه بالا دست و توسعه میادین ، علوم زمین، اکتشاف و تولید ، حوزه  پایین دست و مهندسی شیمی ، انرژی و محیط زیست برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support