مهار تورم و رشد تولید

مهار تورم و رشد تولید

رييس ارتباطات پژوهشگاه در روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي خبر داد

برگزاري دوره هاي مقدماتي، متوسطه و پيشرفته خبرنگاران انرژي

 

ارتباطات پژوهشگاه درصدد است با توجه به نياز صنعت نفت به دوره تربيت خبرنگاران حرفه اي حوزه انرژي و همسو با سياست‏ها و برنامه‏هاي وزارتخانه و با همكاري مؤسسه مطالعات انرژي دوره‏هاي مقدماتي، متوسطه و پيشرفته خبرنگاران انرژي يا به اصطلاح Energy journalist را طي دو سال پياده‏سازي و اجرا نمايد.

مهندس مجتبي راد، رييس ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت در مراسم رونمايي از اولين پورتال چهار‏زبانه نفت و گاز در روز جهاني ارتباطات و روابط‏عمومي با بيان مطلب فوق گفت:”بهترين نماد آزادي بيان را مي‏توان در قرآن كريم ديد آنجا كه مي‏فرمايد مردمان اقوال مختلف را شنيده و از بهترين آن پيروي كنند كه بسياري از  مدعيان دموكراسي، در نقطه آغازين آن وا مانده اند”.

وي در ادامه با بيان اين‌كه در عصر جاري اهميت و جايگاه ارتباطات و روابط‌عمومي بر هيچ‌كس پوشيده نيست اظهار داشت: از زندگي فردي گرفته تا حيات و دوام شركت‌ها، مؤسسات و سازمان‌هاي خرد و كلان و حتي حكومت‌ها و  احزاب،  آن فرد يا تشكيلاتي موفق‌تر است كه در كنار حفظ، توسعه و كارآمدي بخش‌هاي تخصصي منطبق با وظايف ذاتي خود، داراي ارتباطات و روابط عمومي هم سطح و يا حتي پيشروتر از خود باشد.

وي در ادامه افزود: امروزه‌ گر‌چه در يك حالت منفعلانه، نگران داشتن توجه به جايگاه اهميت و اهميت  ارتباطات و روابط‌عمومي در سازمان‌ها و شركت‌ها نيستيم وليكن بر اين باوريم كه در اغلب مراكز، اين مهم در جايگاه حساس و واقعي خود قرار نگرفته است.

مهندس راد با اشاره به اينكه  كشور در دوران گذر ارتباطات از سطح سنتي، غير تخصصي و ناكارآمد به ارتباط مدرن است گفت: اين مهم محقق نمي‌‌شود مگر به رشد و تربيت نيروهاي تخصصي در قالب استانداردهاي بين‌المللي؛ ضمن آنكه تناسب مسئوليت با جايگاه سازماني و اداري پرسنل ارتباطات به عنوان يكي از 5 شغل پراسترس دنيا، امري اجتناب ناپذير است كه در سطح كلان مي‌بايست مرتفع شود.

رييس ارتباطات پژوهشگاه با تاكيد بر اينكه در حال حاضر  دوران خدمت دولت تدبير و اميد است و به خواست و اراده مردم اعتدال و توجه به خرد جمعي، جايگزين برخي تندروي‌ها و خودرايي‌ها گشته گفت: با توجه به منشور اخلاقي دولت كه بر اطلاع‌رساني شفاف و به موقع تأكيد داشته و به شدت از دروغ پراكني بر حذر نموده در وهله اول به عنوان كاركنان دستگاه‌‌هاي دولتي خود را ملزم و موظف به رعايت و انجام اين اصول مي‌دانيم و اين روز را فرصتي مغتنم براي تجديد اين پيمان مي‌انگاريم.

وي تاكيد كرد : در وهله دوم با توجه به نقش انرژي در جهش اقتصادي كشور كه مدنظر دولت و مقامات عالي نظام مقدس ج. ا. ايران است يكايك اعضاي روابط عمومي‌هاي وزارت معظم نفت مي‌توانند در بازگشت اميد به بدنه فعالان اين صنعت نقش آفرين بوده و در تثبيت جايگاه آن در عرصه بين المللي سهيم باشند.

رييس ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به انتصاب دكتر كاتوزيان و  رويكرد نوين ايشان با تمركز بر تبديل علم به فناوري اظهار داشت: پژوهشگاه به عنوان يك مجموعه خلاق فناوري و يك مركز دانش بنيان با موقعيت ويژه در سطح منطقه و با توجه به دستاوردها، زمينه‌ها و فرصت‌‌هاي تعيين شده براي همكاري در سطح ملي و بين المللي، نقش انكار‌ناپذيري در تحقق اهداف برنامه‌هاي راهبردي وزارت نفت در راستاي سند چشم انداز و ابلاغيه اقتصاد مقاومتي مقام معظم رهبري، خواهد داشت.

وي در همين راستا افزود: از اين رو، ارتباطات پژوهشگاه به عنوان يكي از اركان شركت ملي نفت ايران و در راستاي ابلاغيه اهداف استراتژيك روابط عمومي وزرات نفت، ضمن اهتمام به پيروي از مفاد بيست‏گانه اين استراتژي بر آن است تا ضمن ارتقاء سطح تخصصي خود نسبت به قبل، به سهم خود در صيانت از داشته‌هاي صنعت نفت كشور ايفاي نقش نمايد.

رييس ارتباطات پژوهشگاه  طراحي و پياده‌سازي پورتال جديد پژوهشگاه به عنوان اولين پورتال 4 زبانه در حوزه نفت و گاز كشور كه به 4 زبان فارسي، انگليسي، عربي و روسي اجرا شده را بر اساس رويكردهاي جديد پژوهشگاه و منطبق با اهداف استراتژيك وزارت نفت در حوزه روابط‌عمومي از جمله توسعه و بكارگيري فنون و ابزارهاي نوين ارتباطي و اطلاع رساني، معرفي شايسته سازمان در سطح ملي و بين‌‌المللي، اطلاع‌رساني دقيق، سريع و شفاف و توسعه استانداردهاي حرفه اي و روابط عمومي دانست.

گفتني است رييس ارتباطات پژوهشگاه در پايان سخنان خود از را ه‌اندازي سايت خبري پژوهشگاه RIPI Press ( خبرگزاري علمي و پژوهشي ) به 4 زبان با توجه به نيازهاي موجود، در نمايشگاه بيستم نفت تهران در سال 94 خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support