EN

رییس ارتباطات پژوهشگاه در روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی خبر داد

برگزاری دوره های مقدماتی، متوسطه و پیشرفته خبرنگاران انرژی

 

ارتباطات پژوهشگاه درصدد است با توجه به نیاز صنعت نفت به دوره تربیت خبرنگاران حرفه ای حوزه انرژی و همسو با سیاست‏ها و برنامه‏های وزارتخانه و با همکاری مؤسسه مطالعات انرژی دوره‏های مقدماتی، متوسطه و پیشرفته خبرنگاران انرژی یا به اصطلاح Energy journalist را طی دو سال پیاده‏سازی و اجرا نماید.

مهندس مجتبی راد، رییس ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت در مراسم رونمایی از اولین پورتال چهار‏زبانه نفت و گاز در روز جهانی ارتباطات و روابط‏عمومی با بیان مطلب فوق گفت:”بهترین نماد آزادی بیان را می‏توان در قرآن کریم دید آنجا که می‏فرماید مردمان اقوال مختلف را شنیده و از بهترین آن پیروی کنند که بسیاری از  مدعیان دموکراسی، در نقطه آغازین آن وا مانده اند”.

وی در ادامه با بیان این‌که در عصر جاری اهمیت و جایگاه ارتباطات و روابط‌عمومی بر هیچ‌کس پوشیده نیست اظهار داشت: از زندگی فردی گرفته تا حیات و دوام شرکت‌ها، مؤسسات و سازمان‌های خرد و کلان و حتی حکومت‌ها و  احزاب،  آن فرد یا تشکیلاتی موفق‌تر است که در کنار حفظ، توسعه و کارآمدی بخش‌های تخصصی منطبق با وظایف ذاتی خود، دارای ارتباطات و روابط عمومی هم سطح و یا حتی پیشروتر از خود باشد.

وی در ادامه افزود: امروزه‌ گر‌چه در یک حالت منفعلانه، نگران داشتن توجه به جایگاه اهمیت و اهمیت  ارتباطات و روابط‌عمومی در سازمان‌ها و شرکت‌ها نیستیم ولیکن بر این باوریم که در اغلب مراکز، این مهم در جایگاه حساس و واقعی خود قرار نگرفته است.

مهندس راد با اشاره به اینکه  کشور در دوران گذر ارتباطات از سطح سنتی، غیر تخصصی و ناکارآمد به ارتباط مدرن است گفت: این مهم محقق نمی‌‌شود مگر به رشد و تربیت نیروهای تخصصی در قالب استانداردهای بین‌المللی؛ ضمن آنکه تناسب مسئولیت با جایگاه سازمانی و اداری پرسنل ارتباطات به عنوان یکی از 5 شغل پراسترس دنیا، امری اجتناب ناپذیر است که در سطح کلان می‌بایست مرتفع شود.

رییس ارتباطات پژوهشگاه با تاکید بر اینکه در حال حاضر  دوران خدمت دولت تدبیر و امید است و به خواست و اراده مردم اعتدال و توجه به خرد جمعی، جایگزین برخی تندروی‌ها و خودرایی‌ها گشته گفت: با توجه به منشور اخلاقی دولت که بر اطلاع‌رسانی شفاف و به موقع تأکید داشته و به شدت از دروغ پراکنی بر حذر نموده در وهله اول به عنوان کارکنان دستگاه‌‌های دولتی خود را ملزم و موظف به رعایت و انجام این اصول می‌دانیم و این روز را فرصتی مغتنم برای تجدید این پیمان می‌انگاریم.

وی تاکید کرد : در وهله دوم با توجه به نقش انرژی در جهش اقتصادی کشور که مدنظر دولت و مقامات عالی نظام مقدس ج. ا. ایران است یکایک اعضای روابط عمومی‌های وزارت معظم نفت می‌توانند در بازگشت امید به بدنه فعالان این صنعت نقش آفرین بوده و در تثبیت جایگاه آن در عرصه بین المللی سهیم باشند.

رییس ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به انتصاب دکتر کاتوزیان و  رویکرد نوین ایشان با تمرکز بر تبدیل علم به فناوری اظهار داشت: پژوهشگاه به عنوان یک مجموعه خلاق فناوری و یک مرکز دانش بنیان با موقعیت ویژه در سطح منطقه و با توجه به دستاوردها، زمینه‌ها و فرصت‌‌های تعیین شده برای همکاری در سطح ملی و بین المللی، نقش انکار‌ناپذیری در تحقق اهداف برنامه‌های راهبردی وزارت نفت در راستای سند چشم انداز و ابلاغیه اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری، خواهد داشت.

وی در همین راستا افزود: از این رو، ارتباطات پژوهشگاه به عنوان یکی از ارکان شرکت ملی نفت ایران و در راستای ابلاغیه اهداف استراتژیک روابط عمومی وزرات نفت، ضمن اهتمام به پیروی از مفاد بیست‏گانه این استراتژی بر آن است تا ضمن ارتقاء سطح تخصصی خود نسبت به قبل، به سهم خود در صیانت از داشته‌های صنعت نفت کشور ایفای نقش نماید.

رییس ارتباطات پژوهشگاه  طراحی و پیاده‌سازی پورتال جدید پژوهشگاه به عنوان اولین پورتال 4 زبانه در حوزه نفت و گاز کشور که به 4 زبان فارسی، انگلیسی، عربی و روسی اجرا شده را بر اساس رویکردهای جدید پژوهشگاه و منطبق با اهداف استراتژیک وزارت نفت در حوزه روابط‌عمومی از جمله توسعه و بکارگیری فنون و ابزارهای نوین ارتباطی و اطلاع رسانی، معرفی شایسته سازمان در سطح ملی و بین‌‌المللی، اطلاع‌رسانی دقیق، سریع و شفاف و توسعه استانداردهای حرفه ای و روابط عمومی دانست.

گفتنی است رییس ارتباطات پژوهشگاه در پایان سخنان خود از را ه‌اندازی سایت خبری پژوهشگاه RIPI Press ( خبرگزاری علمی و پژوهشی ) به 4 زبان با توجه به نیازهای موجود، در نمایشگاه بیستم نفت تهران در سال 94 خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support