پژوهشگاه هلدینگ تحقیق و توسعه ایران در تحقق اقتصاد دانش بنیان است

معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت:

پژوهشگاه هلدینگ تحقیق و توسعه ایران در تحقق اقتصاد دانش بنیان است

پژوهشگاه با تغییر ماموریت خود سعی دارد تا با تاسیس شرکت های دانش بنیان از آنها به عنوان بازوی توسعه تجاری استفاده کرده و به عنوان هلدینگ تحقیق و توسعه  نفت در تحقق اقتصاد دانش بنیان نقش آفرینی کند.

سید امیر عباس حسینی، معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت در نشست خبری 56 امین سال تاسیس پژوهشگاه و گرامی داشت هفته دولت با اشاره به موضوع بازنگری در قراردادهای نفتی گفت : ما معتقدیم الحاقیه فناوری در این قراردادها موضوعی حاشیه‌ای نیست بلکه مراکز تحقیق و توسعه همانند پژوهشگاه باید به عنوان دریافت کننده دانش در این قراردادها دیده شوند.

حسینی با اشاره به سند چشم انداز 1404 لازمه تحقق آن را توجه ویژه به فناوری به عنوان زیر ساخت توسعه دانست و گفت: پژوهشگاه تنها مرجعی است که به دلیل سابقه طولانی و ظرفیت های فراوان، امروزه در کنار صاحبان تکنولوژی دنیا قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه پژوهشگاه به عنوان ارایه دهنده دانش فنی (لایسنسور) در آسیای جنوب شرق حضور دارد آن را مهر تاییدی بر گذر این مجموعه از مرحله پژوهش برای پژوهش و ورود به مرحله انجام پژوهش های فناورانه و کاربردی دانست.

حسینی با اشاره به اینکه پژوهشگاه به عنوان مرجع علمی با قابلیت ضریب اعتماد بالا برای صنعت محسوب می‌شود گفت: انجام بزرگترین طرح‌های پژوهشی کشور، امکان سنجی پروژه‌های بزرگ و ملی و دارا بودن تمامی لایسنس‌ها طراحی و ساخت پالایشگاه، گواه این مطلب است که این مرکز به مرجع مذاکره با صاحبان فناوری دنیا تبدیل شده است.

وی در خاتمه به حضور فعالانه پژوهشگاه در توسعه میادین با توجه به نیازهای کشور اشاره کرد و گفت: این مرکز به عنوان پیشرو و رقیب جدی شرکت های خارجی حضوری فعال در این عرصه داشته و بر این باور است که امکان رشد بدون رقابت با صاحبان فناوری میسر نخواهد شد.

خاطر نشان می شود نشست خبری 56 امین سال تاسیس پژوهشگاه و گرامی داشت هفته دولت روز دوشنبه سوم شهریور ماه در سالن همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت با حضور جمعی کثیر از اصحاب رسانه و مدیران این مرکز برگزار شد.

برای دیدن تصاویر به گالری مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support