EN

رسالت پژوهشگاه تولید ثروت از طریق فناوری است

رییس پژوهشکده توسعه فناوری‌های پالایش پژوهشگاه صنعت نفت:

رسالت پژوهشگاه تولید ثروت از طریق فناوری است

ماموریت پژوهشگاه صنعت نفت تولید ثروت از علم، تبدیل آن به فناوری و تجاری سازی است که  این مهم به منظور تولید ثروت و ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و در نهایت افزایش ثروت ملی است.

مراسم گرامی داشت هفته دولت و پنجاه و ششمین سالروز تأسیس پژوهشگاه صنعت نفت با حضور مدیران ارشد این مجموعه و جمع کثیری از خبرنگاران حوزه انرژی در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، ساسان صدرایی، رییس پژوهشکده توسعه فناوری های پالایش در این مراسم گفت: نقطه قوت این مجموعه پژوهشی آن است که در در تمام حوزه های مرتبط با صنعت نفت دارای متخصص و توان آزمایشگاهی و تجهیزاتی است.

وی با تاکید بر اینکه ایفای نقش پژوهشگاه محدود به زمان تحریم نیست گفت:  پژوهشگاه در زمان تحریم هم مباحث توسعه  و تولید ثروت را به خوبی پیش برده، در ارزش آفرینی از نفت و گاز فعالیت هایی موثر داشته و مباحث تجاری سازی را هم تجربه کرده است.

صدرایی در مورد امکانات مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت گفت: مجموعه پژوهشگاه دارای  پردیس های پژوهشی در شهرهای تهران،کرمانشاه، اهواز، جزیره قشم و عسلویه است که هر کدام وظیفه انجام تحقیقات در یک یا چند زمینه خاص را بر عهده دارند.

وی افزود: اساسا سه حلقه پژوهش، توسعه فناوری و ایجاد ارزش افزوده از مأموریت های اصلی پژوهشگاه نفت است.

صدرایی در خصوص برخی از دستاوردهای علمی این مرکز چنین گفت: پژوهشگاه صنعت نفت تاکنون 529 مقاله داخلی و خارجی و همچنین 262 پتنت را به ثبت رسانده است، همچنین این مرکز 100 کتاب در حوزه های تخصصی انرژی و نفت را به چاپ رسانده است.

وی در خاتمه افزود: علامت تجاری پژوهشگاه نیز در داخل و 10 کشور جهان به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support