وزارت نفت از تاسیس شرکت های دانش بنیان در پژوهشگاه صنعت نفت حمایت می‌کند

زنگنه در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت عنوان کرد؛

وزارت نفت از تاسیس شرکت های دانش بنیان در پژوهشگاه صنعت نفت حمایت می‌کند

تصمیم پژوهشگاه در خصوص تاسیس شرکت‌های دانش بنیان مورد حمایت وزارت نفت قرار می گیرد.

بیژن زنگنه وزیر نفت با اشاره به تاسیس شرکت‌های دانش بینان در این مرکز گفت: در این زمینه اگر پژوهشگاه به نتیجه مشخص و قابل قبولی برسد وزارت‌خانه نیز این آمادگی را دارد تا این مرکز را حمایت کند.

وی  درباره دستیابی به فناوری روز دنیا گفت: یکی از راه‌های دستیابی به فناوری‌های برتر خرید شرکت‌های معتبر دنیا است، با تعامل با دانشگاه‌ها و شرکت‌های تراز اول دنیا می‌توان تجارب مدیریتی و کارشناسی آنها را به متخصصان داخلی انتقال داد و از این طریق گامی موثر در توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنعت کشور برداشت.

زنگنه افزود: اگر بتوانیم برای 10تا15 سال  این روند را ادامه دهیم می‌توانیم سریع تر حرکت کرده و جهشی به سوی خلق و توسعه فناوری ایجاد کنیم؛ در غیر این صورت باید همواره از لایسنس‌های خارجی استفاده کنیم.

خاطر نشان می شود روز سه شنبه 11 شهریور‌ماه وزیر نفت با حضور در پژوهشگاه صنعت نفت ضمن بازدید از این مرکز تحقیقاتی با مدیران آن مرکز به بحث و گفتگو پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support