مهار تورم و رشد تولید

مهار تورم و رشد تولید

نقش كليدي پژوهشگاه در طراحي مفهومي موزه هاي صنعت نفت

نقش كليدي پژوهشگاه در طراحي مفهومي موزه هاي صنعت نفت

پژوهشگاه نقشي كليدي در طراحي مفهومي موزه‌هاي صنعت نفت دارد و در کنار کمک به جمع‏آوری اشیا و دستگاه‏های قابل‏نمایش، اطلاعات، اسناد و فناوری‏ها را به كارگزاران تاسيس موزه ارايه خواهد كرد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، دومین نشست مشترك «شورای راهبردی طرح موزه‏هاي صنعت نفت»، با حضور   مدیرکل روابط ‏عمومی وزارت نفت؛ مدیرکل موزه‏های کشور؛  مدير شركت مشاور طرح موزه‏هاي صنعت نفت و ديگر اعضاي گروه مشاور روابط عمومي وزارت نفت در تاسيس موزه و «شوراي راهبردي طرح موزه علوم و فناوري نفت» متشكل از دكتر صحفي، نماينده رئيس پژوهشگاه و رئيس اين شورا؛ دكتر معمارياني و دكتر علايي(نمایندگان پرديس‏هاي پژوهشگاه)؛ مهندس راد و دكتر شايق در روز یکشنبه، 23 شهریورماه، به ميزباني پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

گفتني است؛ در این نشست موضوعاتی همچون مکان احداث موزه، هدف غایی تاسیس و انتظاری که بازدیدکنندگان از موزه علوم و فناوري نفت دارند؛ مخاطب‏شناسي اقشار بازديدكننده؛ سطح ارایه اطلاعات، اشيا و مقولات چندرسانه‏اي در موزه علوم و فناوری نفت؛ طریقه ارایه مباحث و موضوعات به شکلی جذاب براي مخاطبان مورد بررسي قرار گرفت.

همچنين در خصوص پیوند دادن مباحث و مفاهیم ارایه‏شده در موزه با فناوري روز؛ لزوم داشتن نگاهی نو به تاسیس موزه به جای تکرار تجربه‏ها و کارهای گذشته و اولویت دادن به آموزش به جای نمایش و عرضه و در کل نقشی که پژوهشگاه صنعت نفت می‏تواند در این فرآیند بر عهده گیرد بحث و تبادل نظر شد.

بر اساس اين گزارش به منظور تحقق اهداف وزارت نفت در تاسيس موزه نفت ايران و با توجه به نقش مهم پژوهشگاه ، به‏عنوان مرجع فعاليت‏هاي فناورانه صنعت نفت، اعضاي «شوراي راهبردي طرح موزه علوم و فناوري نفت» با حكم دكتر كاتوزيان، رئيس پژوهشگاه، منصوب شده‏اند.

براساس ديدگاه كلان وزارت نفت، پژوهشگاه نقشي كليدي در طراحي مفهومي موزه دارد و در کنار کمک به جمع‏آوری اشیا و دستگاه‏های قابل‏نمایش، اطلاعات، اسناد و فناوری‏ها را به كارگزاران تاسيس موزه ارايه خواهد كرد تا این علوم و فناوری‏ها به شیوه‏ای مناسب و در قالب‏هایی متنوع چون فیلم، اسلاید، انیمیشن، ماکت، کتاب و مقولات چندرسانه‏اي در موزه به نمایش گذاشته شوند.

خاطرنشان مي شود اين نشست‏هاي مشترك تا تهيه گزارش نهايي كار به‏صورت هفتگي در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support