مشاركت پژوهشگاه در برگزاري سومين دوره جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري

مشاركت پژوهشگاه در برگزاري سومين دوره جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري

دانش، فناوری و نوآوری در دنیای امروز نقشی چشمگیر در ارتقاء بهره‌وري و رقابت‌پذیری بين‌المللي بنگاه‌های اقتصادی ایفا نموده و کلید مزیت رقابتی و خلق ثروت ملی به شمار می‌رود؛ بگونه‌ای که اگر بنگاه‌های اقتصادی کشور به این مقوله توجه نموده و توسعه دانش، فناوری، نوآوری و تجاری‌سازی نتایج آن را سرلوحه خود قرار دهند، توسعه اقتصادی و رفاه ملی گریزناپذیر خواهد بود. بر اين اساس، سياست کلي جمهوري اسلامي‌ ايران در چارچوب اقتصاد مقاومتی، توسعه اقتصاد دانش‌بنيان با رويکرد صادرات محور و در نتيجه ارتقاء جايگاه اقتصادي کشور در منطقه به عنوان قطب اول علمي، فناوري و اقتصادي مي‌باشد.

به گزارش معاونت فناوري و روابط بين الملل پژوهشگاه صنعت نفت، در چارچوب سياست‌هاي فوق، انجمن مدیریت فناوری ایران با حمايت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مشارکت جدي سایر نهادهای مرتبط، با توجه به بیش از یک دهه فعالیت موثر در این عرصه، بر اساس مطالعات گسترده ملی و بین‌المللی اقدام به طراحی «جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری» نموده است.

گفتني است  ضمن ارزیابی توانمندي‌ها و عملکرد فناورانه و نوآورانه بنگاه‌ها، به الگوسازی و ارتقای توانایی‌های بنگاه‌ها و نهایتاً توانایی‌های ملی در توسعه فناوری و نوآوری کمک نماید.

بر اين اساس جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري با هدف ارائه يک مدل بلوغ براي ارتقاء قابليت‌هاي فناوري و نوآوري در سازمان‌ها طراحي شده است تا بتوانند با شناخت چالش‌هاي خود در هر مرحله، گام‌هايي به‌سوي رقابت‌پذيري پايدار بردارند.

خاطر نشان مي شود اين مدل که 4 سطح از بلوغ را در اين عرصه ارائه مي‌کند، سير عملکرد بين‌المللي و حرکت مبتني بر شکل‌گيري قابليت‌هاي درون‌زاي فناوري و نوآوري را ترسيم مي‌نمايد. سطوح اين جايزه در شكل زير مشخص است.

به گزارش معاونت فناوري و روابط بين الملل ، با توجه به آغاز فرايند اجرايي سومين دوره جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري، پژوهشگاه صنعت نفت متولي تشكيل دبيرخانه بخش نفت و گاز، تربيت ارزياب از مجموعه صنعت نفت و اجراي فرآيند ارزيابي اين جايزه در مجموعه صنعت نفت مي باشد.

شايان ذكر است از شرکت هاي چهارگانه، مجموعه هاي محترم پژوهش و فناوري و همچنين ديگر شركت‌هاي دولتي و خصوصي مجموعه صنعت نفت دعوت ‌شود تا با مشارکت در «بخش بنگاه‌ها»ي جايزه، درجهت غنا بخشي به اين حرکت ملي و همچنين ارتقاء توانمندي‌ها و تداوم موفقيت‌هاي صنعت نفت كشور در زمينه مديريت فناوري و نوآوري، همکاري نماييد.

 متقاضيان به منظور كسب اطلاعات بيشتر و دريافت فرم ارزيابي مي توانند به سايتwww.iramitaward.ir  مراجعه و يا با دبيرخانه بخش  نفت جايزه به شماره 44739795 تماس حاصل نمايند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین پست ها:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support