EN

مشارکت پژوهشگاه در برگزاری سومین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری

مشارکت پژوهشگاه در برگزاری سومین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری

دانش، فناوری و نوآوری در دنیای امروز نقشی چشمگیر در ارتقاء بهره‌وری و رقابت‌پذیری بین‌المللی بنگاه‌های اقتصادی ایفا نموده و کلید مزیت رقابتی و خلق ثروت ملی به شمار می‌رود؛ بگونه‌ای که اگر بنگاه‌های اقتصادی کشور به این مقوله توجه نموده و توسعه دانش، فناوری، نوآوری و تجاری‌سازی نتایج آن را سرلوحه خود قرار دهند، توسعه اقتصادی و رفاه ملی گریزناپذیر خواهد بود. بر این اساس، سیاست کلی جمهوری اسلامی‌ ایران در چارچوب اقتصاد مقاومتی، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان با رویکرد صادرات محور و در نتیجه ارتقاء جایگاه اقتصادی کشور در منطقه به عنوان قطب اول علمی، فناوری و اقتصادی می‌باشد.

به گزارش معاونت فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت، در چارچوب سیاست‌های فوق، انجمن مدیریت فناوری ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مشارکت جدی سایر نهادهای مرتبط، با توجه به بیش از یک دهه فعالیت موثر در این عرصه، بر اساس مطالعات گسترده ملی و بین‌المللی اقدام به طراحی «جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری» نموده است.

گفتنی است  ضمن ارزیابی توانمندی‌ها و عملکرد فناورانه و نوآورانه بنگاه‌ها، به الگوسازی و ارتقای توانایی‌های بنگاه‌ها و نهایتاً توانایی‌های ملی در توسعه فناوری و نوآوری کمک نماید.

بر این اساس جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری با هدف ارائه یک مدل بلوغ برای ارتقاء قابلیت‌های فناوری و نوآوری در سازمان‌ها طراحی شده است تا بتوانند با شناخت چالش‌های خود در هر مرحله، گام‌هایی به‌سوی رقابت‌پذیری پایدار بردارند.

خاطر نشان می شود این مدل که 4 سطح از بلوغ را در این عرصه ارائه می‌کند، سیر عملکرد بین‌المللی و حرکت مبتنی بر شکل‌گیری قابلیت‌های درون‌زای فناوری و نوآوری را ترسیم می‌نماید. سطوح این جایزه در شکل زیر مشخص است.

به گزارش معاونت فناوری و روابط بین الملل ، با توجه به آغاز فرایند اجرایی سومین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری، پژوهشگاه صنعت نفت متولی تشکیل دبیرخانه بخش نفت و گاز، تربیت ارزیاب از مجموعه صنعت نفت و اجرای فرآیند ارزیابی این جایزه در مجموعه صنعت نفت می باشد.

شایان ذکر است از شرکت های چهارگانه، مجموعه های محترم پژوهش و فناوری و همچنین دیگر شرکت‌های دولتی و خصوصی مجموعه صنعت نفت دعوت ‌شود تا با مشارکت در «بخش بنگاه‌ها»ی جایزه، درجهت غنا بخشی به این حرکت ملی و همچنین ارتقاء توانمندی‌ها و تداوم موفقیت‌های صنعت نفت کشور در زمینه مدیریت فناوری و نوآوری، همکاری نمایید.

 متقاضیان به منظور کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ارزیابی می توانند به سایتwww.iramitaward.ir  مراجعه و یا با دبیرخانه بخش  نفت جایزه به شماره 44739795 تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support