EN

پژوهشگاه به عنوان بازوی علمی سازمان محیط زیست فعالیت می کند

با امضاء تفاهمنامه همکاری بین پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان محیط زیست:

پژوهشگاه به عنوان بازوی علمی سازمان محیط زیست فعالیت می کند

تفاهم‌نامه 5 ساله همکاری‌های علمی و پژوهشی میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست امروز 14 مهر ماه در پژوهشگاه صنعت نفت امضاء شد.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، این تفاهم‌نامه بین امیرعباس حسینی، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه و سعید متصدی، قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست با محوریت پژوهشکده محیط زیست پژوهشگاه به امضاء رسید.

بر اساس این گزارش در این تفاهم‌نامه مواردی مانند حفاظت از منابع آب ، خاک و هوا با توجه به بحران آب، کنترل آلودگی‌ها در کلان شهرها و تعاملات آتی پژوهشگاه با سازمان حفاظت محیط زیست دیده شده است.

علاوه بر این، قرار شد پژوهشگاه، به عنوان بازوی علمی سازمان حفاظت محیط زیست در برخی حوزه‌ها مانند پایش آلاینده‌های زیست محیطی و منشا یابی آلاینده‌هایی نظیر ریزگردها نیز نقش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا کند.

این گزارش حاکی است با توجه به این‌که پژوهشگاه در چند سال اخیر به عنوان آزمایشگاه معتمد و آزمایشگاه سازمان حفاظت محیط زیست عمل کرده و همچنین با در نظر گرفتن امکانات و زیر ساخت‌های پژوهشگاه، سازمان حفاظت محیط زیست به این نتیجه رسید که پژوهشگاه علیرغم اینکه سازمانی در دل نفت است می‌تواند برای کل کشور در برخی حوزه‌های عملیاتی نقش ملی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support