EN

کنگره حفاری، بستر ساز مشارکت ملی در افزایش برداشت است

رییس پژوهشگاه صنعت نفت:

کنگره حفاری، بستر ساز مشارکت ملی در افزایش برداشت است

برگزاری دومین کنگره حفاری با حضور مجموعه‌ای از شخصیت‌ها، مدیران ارشد وزارت خانه‌،  اساتید دانشگاه‌ها و تمام دست‌اندرکاران صنعت حفاری می‌تواند باعث مشارکت، تبادل نظر و تضارب آرا  این افراد برای هم‌گرایی و تشریک مساعی بهتر فعالان حوزه حفاری و همچنین اقدامات موثر در جهت افزایش برداشت شود.

دکتر حمید رضا کاتوزیان، رییس پژوهشگاه صنعت نفت در اولین جلسه شورای سیاست گذاری کنگره حفاری که در روز دوشنبه 19 آبان ماه در محل سالن همایش‌های بین‌المللی این مرکز برگزار شد، گفت: با توجه به برداشت‌های انجام شده از ذخایر هیدروکربنی طی سال‌های متمادی، این منابع و ذخایر به نیمه دوم عمرشان رسیده‌اند، از این رو شرایط این مخازن به نحوی است که  به طور  مرتب با افت تولید مواجه هستیم.

رییس پژوهشگاه صنعت نفت با بیان این‌که یکی از عوامل موثر در افزایش تولید موضوع حفاری و تکنولوژی های مربوط به آن است، اظهار داشت: باید برای دستیابی به فناوری‌های روز دنیا در حوزه حفاری، برنامه‌های مدون و  اقدامات موثر در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: یکی از راه‌های دست‌یابی به اطلاعات و دانش‌های روز دنیا برگزاری چنین هم اندیشی ها و کنگره هایی است، که می‌تواند بسیار موثر بوده و  باعث اقدامات چشم‌گیری در آینده برای افزایش برداشت شود.

دکتر کاتوزیان با بیان این‌که ازدیاد برداشت یکی از مسایل مهم و اولویت‌های وزارت نفت به شمار می‌آید و به طور مرتب از سوی وزیر بر تحقق آن تاکید شده است، گفت: دانش‌های جدید مرتبط با حوزه حفاری  باید بومی شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرند، در این راستا این‌ کنگره‌ می‌تواند در شناسایی چالش‌های فراروی این صنعت بسیار موثر بوده و گامی در جهت دستیابی به تکنولوژی‌های آتی باشد.

خاطر نشان می شود اولین جلسه شورای سیاست گذاری کنگره حفاری روز دوشنبه 19 آبان ماه در پژوهشگاه صنعت نفت با حضور 40 نفر از صاحبنظران و مدیران صنعت حفاری از جمله حمید بورد، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت، دکتر زهیری، مدیرعامل عملیات اکتشاف نفت، دکتر مقدم، مدیر عامل بانک تجارت، مدیر عامل پتروگوهر فراساحل کیش، مدیر عامل گسترش انرژی پاسارگاد، مدیر عامل مهندسی و ساختمان نفت، مدیر نفت و گاز مپنا، نماینده سازمان گسترش  و … برگزار و مقرر شد این کنگره در روزهای 12 و 13 اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support