یکپارچه‌سازی نشر کتاب در صنعت نفت با محوریت پژوهشگاه

یکپارچه‌سازی نشر کتاب در صنعت نفت با محوریت پژوهشگاه

با ابلاغیه قائم مقام وزیر نفت محقق می شود؛

یکپارچه‌سازی نشر کتاب در صنعت نفت با محوریت پژوهشگاه

وزیری هامانه، قائم مقام وزیر نفت، طی ابلاغیه‌ای کلیه واحد‌های متبوع وزارت نفت را که انتشار کتاب، جزء وظایف ذاتی آن‌ها به حساب می‌آید را موظف کرد تا  اقدامات ویژه‌ای را به منظور فعال شدن مرکزی برای نشر کتاب انجام دهند.

وزیری هامانه در این ابلاغیه با بیان اینکه در زمینه انتشار کتاب در صنعت نفت اقدامات چشم‌گیری صورت گرفته است، تصریح کرد: متاسفانه فقدان مرکزی برای رصد و گردآوری اطلاعات مربوط به کتب منتشره در صنعت نفت، نظارت بر عیار علمی کتب و اعمال سایر استانداردهای نشر قابل تامل است که می‌بایست برای آن چاره اندیشی شود.

قائم مقام وزیر نفت در ابلاغیه خود یکی از شاخصه‌های مهم ارزیابی فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی را  تعداد و کیفیت مقالات و کتاب های منتشره در حوزه های تخصصی هر سازمان پژوهش محور دانست وتاکید کرد: در این زمینه صنعت نفت اقدامات در خور تقدیری به عمل آورده، اما در این میان پیشتازی پژوهشگاه صنعت نفت با عبور از مرز انتشار یکصد کتاب علمی ، پژوهشی و برگزاری جشن کتاب نفت مشهود و مضاعف است که می‌تواند به عنوان حلقه واسط و محور یکپارچه سازی نشر کتب صنعت نفت کشور ایفای نقش کند.

وزیری هامانه در ابلاغیه خود از کلیه دست‌اندرکاران این بخش از صنعت خواست که اقدامات زیر را مورد وجهه همت خود قرار دهند:

1- هر یک از سازمان ها از هر کتاب منتشره 3 نسخه جهت نگه داری و به روز کردن بانک اطلاعات کتاب نفت به ” مرکز اطلاعات علمی پژوهشگاه صنعت نفت” ارسال کند.

2- در ارتباط با داوری علمی و پرهیز از موازی کاری و نیز تشخیص ضرورت انتشار کتاب ها از ظرفیت ” شورای نشر کتاب” پژوهشگاه صنعت نفت بهره برداری لازم صورت پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support