EN

اجرایی کردن قانون اصلاح الگوی مصرف الزامی است

مصرف بی رویه انرژی یکی از چالش های مهم ایران 1404 است و همانطور که در سیاست‌های ابلاغیه اقتصاد مقاومتی کاهش شدت مصرف و حمایت از مصرف بهینه مورد توجه قرار گرفته، لازم است صاحبان فکر و اندیشه تدبیری ویژه اتخاذ کرده و قانون پیشرفته اصلاح الگوی مصرف را اجرایی کنند.

مهندس امیر عباس حسینی، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه و دبیر علمی چهارمین سمپوزیوم ایران 1404 که در مرکز همایش‌های بین المللی صدا وسیما روز دوشنبه 20 بهمن ماه برگزار شد با بیان این‌که بی‌شک در هر کشوری اسناد بالادستی مرتبط با راهبردهای میان مدت و طولانی مدت آن نشان عزم رهبران، مدیران و مردم آن کشور است، گفت: امروز در میانه راه سند چشم انداز 1404 با نگاه به گذشته‌ی پر فراز و فرود، در دهه دوم این سند می‌بایست برای جبران مافات برنامه‌ریزی کنیم.

دبیر علمی این سمپوزیوم با اشاره به آسیب‌های عدم اجرای این سند افزود: انرژی موتور محرک همه صنایع و رکن اصلی توسعه کشور است و از آنجا که منابع خدادادی ایران می‌توانند موجب رشد همه جانبه و تحقق هدف اساسی سند چشم انداز و اقتصاد مقاومتی شود، ضروری است در عرصه فناوری انرژی به عنوان ابزار توسعه و تسلط بر منابع هیدروکربوری همتی مضاعف به کار بندیم.

این مقام مسئول با اشاره به موضوع آب به عنوان منبعی محدود و از چالش‌های فراروی کشور گفت: مدیریت منابع و توجه به اصلاح الگوی مصرف به ویژه در حوزه کشاورزی از محورهای اصلی این سمپوزیوم است.

حسینی در تبیین دیگر محورهای این سمپوزیوم چنین گفت: در عرصه تجارت لزوم پیروی از سیاست‌های نظام در مذاکرات به منظور حل مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه، رفع موانع داخلی و تسهیل در امور تجاری داخل کشور با هدف توسعه کسب و کار از اولویت‌های این سمپوزیوم است.

گفتنی است، چهارمین سمپوزیوم 1404 ایران با هدف مدیریت جامع راهبردی انرژی کشور در افق 20 ساله با موضوع اصلی مدیریت جامع راهبردی انرژی، آب و تجارت کشور در افق سند چشم انداز 1404 برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support