مهار تورم و رشد تولید

مهار تورم و رشد تولید

برنامه جامع توسعه خودروهای برقی و هیبریدی با مشارکت پژوهشگاه صنعت نفت بررسی و تدوین خواهد شد

با توجه به اهمیت سیاست‌گذاری و تصمیم‌‌سازی مناسب در حوزه خودروهای برقی و هیبریدی ستاد مدیریت سوخت و حمل و نقل کشور، پژوهشگاه صنعت نفت، انجمن واردکنندگان خودرو، خودرو سازان داخلی، مراکز پژوهشی در دانشگاه‌ها با هدف مشترک، بررسی الزامات فناورانه، مالی و اقتصادی، فرهنگی و قانونی را در برگزاری اولین سمپوزیوم بین‌المللی خودروهای هیبریدی و برقی در دستور کار قرار دادند.

علی‌رضا فیض بخش، رئیس ستاد مدیریت سوخت و حمل و نقل کشور با اشاره به این‌که خودروهای برقی و هیبریدی در کشورهای توسعه ‌یافته پیشرفت خوبی پیدا کرده‌اند، گفت: در کشور ما به دلایل مختلف، اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده است و این سمپوزیوم بر آن است که جنبه‌های مختلف توسعه این محصولات در سبد خودرو و موتورسیکلت کشور در بخش خصوصی و حمل و نقل عمومی را بررسی و در قالب گزارش تخصصی- کاربردی در اختیار دولت قرار دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته اقدامات هیجانی در این خصوص انجام شد که معمولا این قبیل حرکت‌‌ها برای کشور نتایج خوبی به همراه ندارد.

رییس ستاد مدیریت سوخت و حمل و نقل کشور افزود: به همین دلیل و برای سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی صحیح در نحوه توسعه سهم خودروهای برقی و هیبریدی بر آن شدیم تا با کمک پژوهشگاه صنعت نفت فعالیت‌های مشترکی را صورت داده و گزارشی برای ارایه به دولت تهیه کنیم.

فیض بخش با بیان این‌که در تهیه این گزارش از نظرات تمام نخبگان کشور مشتمل بر تولیدکنندگان، اساتید و خبرگان استفاده خواهد شد، اظهار داشت: گزارشی جامع در مورد خودروهای برقی و هیبریدی تهیه خواهد شد تا مقدمات توسعه همه جانبه این فناوری در کشور را فراهم کنیم.

وی با اشاره به این‌که از هشت ماه پیش بررسی‌ها در خصوص به کارگیری این خودروها شروع شده است، گفت: روز اول این مراسم به ارایه مقالات و سخنرانی‌ها اختصاص خواهد داشت و روز دوم در پنل‌های تخصصی بررسی‌های فناوری،‌ بهینه‌کاوی و مباحث اقتصاد، ترویج و فرهنگ‌سازی خودروهای هیبریدی مورد واکاوی قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول در خاتمه ابراز امیدواری کرد در انتهای این همایش گزارشی جامع برای دولت تهیه شود تا بتوان حمایت همه جانبه دولت را برای توسعه استفاده از خودروهای هیبریدی در کشور جلب کرد.

خاطر نشان می‌شود اولین سمپوزیوم بین‌المللی و نمایشگاه جانبی خودرو (فناوری‌های نوین در حمل و نقل- خودروهای هیبریدی و برقی ) در تاریخ ۲۳و۲۴خرداد ماه سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support