تدوين سند راهبردي سوخت و موتور در نهمين همایش بين المللی موتورهای درون سوز

دكتر حميد رضا كاتوزيان، رييس پژوهشگاه صنعت نفت با بيان اين‌كه نهمين همايش بين‌المللي موتورهاي دورن سوز و نفت در روزهاي 27 تا 29 بهمن ماه سال جاري با همكاري انجمن علمي موتور ايران و پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد، گفت: دوره گذشته اين همايش با رويكرد سوخت و روان ساز، در سال 92 برگزار شد و شامل برنامه‌هايي نظير ارائه مقالات علمی و صنعتی، سخنرانی‌هاي کلیدی، میزگرد‌هاي تخصصی، کارگاه‌های آموزشی، جشنواره علمی و فنی و نمایشگاه بود.

كاتوزيان افزود: در دوره قبل 183 مقاله به دبيرخانه اين همايش ارسال شد كه از 107 مقاله پذيرفته شده، 63 مقاله به صورت شفاهي و 44 مقاله پوستر بوده است.

وي با اشاره به برگزاري اولين جلسه سياست‌گذاري و راهبردي اين همايش كه روز يكشنبه 7 تير ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، افزود: در اين جلسه كه در آستانه برگزاري نهمين همايش بين‌المللي موتورهاي درون سوز و نفت كه با حضور مهندس مير سليم، مهندس زالي، مهندس افقهي و ديگر ذينفعان اين همايش برگزار شد به مسايل مهم و تعيين اولويت‌ها و محورهاي كاربردي اين همايش پرداخته شد.

كاتوزيان با اشاره به مشاركت كنندگان در اين همايش اظهار كرد: مرکز تحقیقات موتور ايران خودرو و مرکز پژوهشی قوای محرکه پیشگاماز مهم ترين مشاركت‌كنندگان در اين همايش بين‌المللي به حساب مي‌آيند و اميدواريم كه بتوانيم تعامل مثبت و چند جانبه في مابين دانشگاه‌ها،‌ مراكز تحقيقاتي و پژوهشي و صنعت برقرار كنيم.

رييس پژوهشگاه صنعت نفت با تاكيد بر لزوم برگزاري چنين همايش‌هاي در سطح ملي و بين‌المللي در كشور تصريح كرد: از مهم‌ترين محورهاي اين دوره همايش مي‌توان به فناوري‌هاي نوين موتور، مهار آلايندگي ناشي از احتراق، سوخت‌هاي نوين و پاک، احتراق در موتورهاي درون سوز، ديناميک سيالات موتورهاي درون سوز، صدا و ارتعاشات، مديريت و تنظيم موتور، روانکاري و روش‌های عددی و آزمایشگاهي، نوین اشاره كرد.

كاتوزيان افزود: در دوره‌هاي قبلی این همایش، توانمندی‌ها و یافته‌های متخصصان داخلی و بين‌المللی در حوزه قوای محرکه خودرو ارائه شد و همچنين همايش بر رشد فناوري، روش‌های جدید طراحی موتور، توسعه قوای محرکه و موتورهای درو ن‌سوز متمرکز بوده است.

رييس پژوهشگاه صنعت نفت آشنایی با وضع کشور در زمينه توسعه فناوری، سوخت، روغن و توسعه و توليد قوای محرکه را از اهداف اين همایش برشمرد و تصریح کرد: این همایش کمک می‌کند شرکت‌های خارجی بتوانند علاوه بر آشنایی با توانمندی‌های متخصصان داخلی، به همکاری با شرکت‌های داخلی بپردازند و زمينه همکاری در این حوزه ها را به‌تدریج افزایش دهند.

كاتوزيان امضاء تفاهم نامه ميان شركت ايپكو ( مركز تحقيقات موتور ايران) و پژوهشگاه صنعت را از نتايج به دست آمده از همايش دوره قبل دانست و افزود: با امضاء اين تفاهم نامه دو موضوع اساسي پيگيري شده است كه طراحي و ساخت نانو سيال براي رادياتور خودروها يكي از اين دو است كه در حجم محدود به شركت ايپكو تحويل داده شده است.

وي افزود: از ديگر موارد توافق شده در اين تفاهم‌نامه مي توان به طراحي و توليد سوخت ويژه توسط پژوهشگاه صنعت نفت اشاره كرد كه اين مورد نيز آماده تحويل به شركت ايپكو است.

گفتني است رونمايي از اولين خودرو داخلي با موتور ديزل و تحويل 200 دستگاه خودرو سواري به ناوگان حمل و نقل كشور مقارن با اين رويداد خواهد بود.

خاطر نشان مي‌شود نهمين دوره همايش موتورهاي درون‌سوز در روزهاي 27 تا 29 بهمن‌ماه در مركز همايش‌هاي بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین پست ها:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support