تفاهم نامه پژوهشگاه صنعت نفت و پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران

تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی بین دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران و پژوهشگاه صنعت نفت با هدف استفاده بهینه و هم افزایی از توانمندی های طرفین برای انجام مجموعه ای از طرح های پژوهشی، کاربردی و ملی به امضاء رسید.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت،مهندس امیر عباس حسینی، جانشین و معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه، با تاکید بر این که الزامات و راهکارهای قانونی برای همکاری های بیشتر بین مراکز آموزشی و پژوهشی فراهم است گفت: روز دوشنبه 12 مرداد ماه تفاهم نامه ای در حوزه انرژی و محیط زیست با محوریت پژوهشکده توسعه و بهینه سازی فناوری های انرژی بین پژوهشگاه و دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران منعقد شد.

وی با تاکید بر همکاری های دوجانبه افزود: فعالیت های مشترک در زمینه بهینه سازی و کاهش شدت مصرف انرژی، توسعه موتورهای احتراق داخلی و بهبود کیفیت سوخت، توسعه دانش فنی انرژی های تجدید پذیر و انجام پروژه های مشترک مورد علاقه طرفین از مهم ترین موارد ذکر شده در این تفاهم نامه است.

حسینی با اشاره به حضور اساتید و محققین طرفین در جلسات مشترک تصریح کرد: باید از توانمندی ها و پتانسیل های دانشگاه ها و پژوهشگاه ها به نحو شایسته در راستای اهداف و سیاست های وزارت نفت و صنعت استفاده حداکثری کرد.

گفتنی است پس از انجام مذاکرات بین طرفین، تفاهم نامه ای بین دکتر ناصر سلطانی، رییس دانشکده مهندسی مکانیک و امیر عباس حسینی، معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه به منظور همکاری های مشترک و استفاده از امکانات دو جانبه این دو مرکز به امضاء رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support