مهار تورم و رشد تولید

تحولی عظیم در امر پژوهش و فناورهای دانش بنیان در پژوهشگاه صنعت نفت ایجاد شده است

پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یک قطب تحقیقاتی و پژوهشی صنعت نفت و گاز نه تنها در خاورمیانه بلکه در ابعاد بین‌ المللی از اهمیت به سزایی برخوردار است و طی دو سال اخیر شاهد ایجاد تحولی متفاوت در امر پژوهش و فناور‌های دانش بنیان در آن بوده‌­­­ایم‌.

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه، سیروس دهقان مدیسه، مدیر‌کل تشکیلات و روش‌های وزارت نفت، روز دوشنبه (26/5/94) در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت، ضمن اظهار این مطلب افزود: همسو با ابلاغ رویکردها و جهت گیری های وزارت نفت درباره اصلاح ساختار سازمانی صنعت نفت و گاز کشور، پژوهشگاه در این عرصه پیشتاز بوده و راس راهبردی این سازمان با مد نظرگرفتن این چشم انداز، پژوهشگاه را به سمت چابک سازی و منطقی سازی در لایه های عملیاتی و صف پیش برده است.

وی در ادامه تصریح کرد: از این رو ساختار اقدامات انجام شده در خصوص بازاریابی و چابک‌سازی مناسب بوده و این سازمان نیازمند بازآرایی و باز طراحی است تا بتواند همچنان در راستای راهبردهای نوین طراحی شده از سوی مهندس زنگنه، در مسیر موفقیت آمیز خود به حرکت ادامه دهد.

دهقان هدف از این بازدید را تطبیق برنامه های پژوهشی و تحقیقاتی با ساختار پژوهشگاه، مروری بر برنامه‌ها، فعالیت‌های پژوهشی و مناسبات آینده این سازمان با مراکز علمی – تحقیقاتی و متقاضیان فناوری اعلام کرد و افزود: تطبیق پذیری بارز پژوهشگاه در تحقق اهداف عالی وزارت نفت را می‌توان هم راستا با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی،‌ رویکردهای مقام معظم رهبری به ویژه در تدوین برنامه ششم و برنامه ارائه شده از سوی وزیر محترم نفت به مجلس شورای اسلامی، برشمرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از جایگاه پژوهشگاه به عنوان یک سازمان دانش بنیان و شایسته سالار از آن به عنوان یک سازمان معین و یاوری که علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی به دنبال ارائه راهکار برای حل مشکلات و نیازهای حقیقی صنعت نفت کشور به ویژه در حوزه تولید، افزایش تولید و صیانت از ذخایر و مخازن ملی است، یاد کرد.

مدیر کل تشکیلات و روش‌های وزارت نفت، درباره اهمیت سرعت بخشی در عملیات و تسهیل‌سازی به پاسخگویی نیاز متقاضیان، افزود: من این را به فال نیک می‌گیرم که پژوهشگاه، پس از پرداختن به بحث چابک‌سازی ساختار سازمانی، با هدف تحقق اهداف عالی وزارت نفت، موضوع انتخاب و به کارگیری نیروهای توانمند، نخبگان و استعدادهای برتر را در پیش گرفته است.

دهقان حین بازدید از پردیس‌های پژوهشگاه از ابتکار عمل بوجود آمده از سوی این مجموعه در سال‌های اخیر و پاسخگویی مناسب به صنعت نفت ابراز خرسندی نموده و اظهار کرد: در آینده ای نزدیک برای رصد بیشتر پیشرفت‌های پژوهشگاه به این مجموعه خواهد آمد و اظهار امیدواری کرد که همکاران ایشان در کمترین زمان ممکن در خصوص باز آرایی سازمان پژوهشگاه اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support