حضور جدی ایمپریال کالج لندن در همکاری‌های فناورانه ایران

مرکز تحقیقاتی پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یک مجموعه عالی بین رشته‌ای درخصوص مشخصات و رفتار مخازن، توسعه شبیه ساز‌های چند فازی و ترکیبی، انرژی پاک و فناوری‌های مربوط به مخازن از دهه 80 تا کنون در عرصه بین‌الملل شناخته شده است.

پرفسور سوکت دروکان مدیر دپارتمان معدن و محیط زیست کالج سلطنتی لندن در مصاحبه اختصاصی با واحد خبر پژوهشگاه صنعت نفت با بیان این‌که ملاقات با همکاران، محققین پژوهشگاه و سایر موسسات و انجام مباحث علمی از مهم‌ترین اهداف وی از شرکت در دومین همایش بین‌المللی فرصت‌های فناورانه نفت و گاز به شمار می‌رود، گفت: مطالبی را در خصوص آخرین یافته‌ها در زمینه بکار‌گیری روش‌های جذب و ذخیره‌سازی کربن (CCUS) و فواید ازدیاد برداشت و بهبود برداشت نفت ارایه خواهد کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های گذشته خود در ایران اظهار داشت: در نوامبر و دسامبر 2003 در حضور شرکت کنندگانی از اساتید صنایع نفت و معدن، بررسی و تحلیل اثرات زیست محیطی چرخه عمر و آلودگی فلزات سنگین خاک را در سمینارهایی در تهران و کرمان ارایه کرده است.

این مقام مسئول  با اشاره به همکاری‌‌های آتی با همتای ایرانی خود گفت: از آن‌جایی که همواره به دنبال توسعه پایدار هستیم تصمیم داریم کنسرسیوم بین‌المللی DBUII را به عنوان یک دوست و همراه محیط زیست معرفی کنیم.

مدیر دپارتمان معدن و محیط زیست کالج لندن که یکی از بهترین دانشگاه‌های انگلیس و دنیا به شمار می‌رود، در خصوص موضوعات تحقیقاتی مورد علاقه خود گفت: موضوعاتی نظیر تولید منابع معدنی، محیط زیست و ذغال سنگ پاک و فناوری‌های انرژی از موارد مورد علاقه من به حساب می‌آیند.

وی پس از پیوستن به کالج در سال 1988، گروه تحقیقاتی مواد معدنی، انرژی و مهندسی محیط زیست را تشکیل داده و در این باره می‌گوید: این گروه تحقیقاتی به عنوان یک مرکز عالی بین‌المللی در سوخت‌های فسیلی، فناوری‌های سنتی و غیر سنتی برای تولید انرژی تاسیس شده است.

مدیر دپارتمان معدن و محیط زیست کالج سلطنتی لندن در ادامه افزود: در طول  27 سال گذشته مسئولیت راهنمائی و فارغ التحصیل نمودن بیش از 40 دانشجوی دوره دکترا را در در کالج به عهده داشته و همچنین بیش از 200 مقاله در ژورنال‌های علمی معتبر، کتاب‌ها و مجموعه مقالات منتشر شده در کنفرانس‌ها از او به چاپ رسیده است.

وی با بیان این‌که کالج یک دانشگاه فنی با اعتبار بین‌المللی بسیار بالا در آموزش و تحقیقات در رشته‌های اصلی علم و فناوری است، گفت: این کالج دارای 3200 عضو هیات علمی و اعضای محقق و کارکنان تمام وقت، حدود 9 هزار دانشجوی دوره های کارشناسی و 6 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی و محقق است.

پرفسور سوکت دروکان در ادامه افزود: دپارتمان علوم و مهندسی زمین یک دپارتمان بین رشته‌ای است که تحقیقات بنیادی زمین‌شناسی را با مهندسی‌های مرتبط با نفت، مواد معدنی و مهندسی محیط زیست یکپارچه‌سازی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support