EN

60‌امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد

60‌امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد

 

60‌امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت، با تمرکز بر توافق‌نامه‌همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP فرانسه و گسترش همکاری‌های بین‌المللی و همچنین با موضوعاتی نظیر پیشخوان، رویداد، گفت و گوی ویژه، فرهنگی،نظر سنجی، ورزش ، اخبار ستاد و پردیس به‌ صورت الکترونیکی در 22 صفحه رنگی منتشر شد.

به گزارش ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و گروه IFP فرانسه، بهره‌برداری از اولین خط لوله کامپوزیت ایران، برگزاری سلسله نشست‌های مدیریت دانش و امضای قرارداد ساخت اولترا سانتریفیوژ خبر اول این نشریه است و سخن سردبیر نیز با توجه به رویکرد‌های جدید کشور و همچنین در راستای اهداف سند چشم انداز 1404 به تعاملات بین‌المللی پژوهشگاه پرداخته و به طور اخص اشاره‌ای به آخرین همکاری این مجموعه با موسسه تحقیقاتی فرانسه داشته است.

این گزارش می‌افزاید که در پیشخوان نشریه الکترونیکی پژوهشگاه موضوع رونمایی از نخستین آزمایشگاه تست مرجع تجهیزات خورشیدی، راه‌اندازی پورتال داخلی منتشر شده است.

این گزارش حاکی است در صفحه رویداد این نشریه گزارش تفصیلی از مهم‌ترین اتفاقات و حاشیه‌های بازدید مدیر عامل گروه IFP از پژوهشگاه به چشم می‌خورد که از آن میان می‌توان به مصاحبه رییس پژوهشگاه، مدیر عامل فرانسوی، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه و همچنین مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت اشاره کرد.

گفتنی است در صفحه رویداد مصاحبه‌ای با اصحاب رسانه که در توافق‌نامه پژوهشگاه با این شرکت فرانسوی حضور داشتند نیز موجود است و خبرنگاران ارزیابی خود را از این نشست و نماد‌سازی فرهنگی پژوهشگاه را در این مراسم بیان کرده‌اند.

همچنین در صفحه 9و8 این نشریه می‌توان به بررسی و نتایج حاصل از نمایشگاه 21‌ام نفت تهران از زبان مدیران و کارشناسان حاضر در غرفه دست یافت و در این صفحه سعی شده است با مدیران و دست‌اندرکاران پژوهشگاه در حوزه‌های مختلف مرتبط با دستاوردهای ارایه شده در نمایشگاه گفتگویی اختصاصی انجام شود.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام مقرر شده است که هر ماه صفحه‌ای به تحلیل موضوعی مرتبط با فعالیت‌های پژوهشگاه صورت پذیرد و از آنجایی که برای اولین بار نظر سنجی الکترونیکی در غرفه پژوهشگاه در 4 روز نمایشگاه نفت انجام شد تحلیل این ماه به این موضوع اختصاص یافت و بر همین اساس موضوعاتی نظیر اهداف بازدید کنندگان، ‌میزان دستیابی به اهداف،‌دستاوردهای مورد توجه، ارزیابی محصولات تجاری، ارزیابی عملکرد مسئولین و کارشناسان غرفه در این تحلیل گنجانده شده است.

همچنین با توجه به آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر در صفحه گفتگوی ویژه این نشریه گفتگویی با مجتبی جلیلی، رییس HSE پژوهشگاه انجام شده تا نظر ایشان را در خصوص اقدامات صورت گرفته و لزوم پیشگیری از وقوع حوادث مشابه را جویا شویم.

گفتنی است صفحه 13 پیک پژوهشگاه به اخبار ستاد همچون برگزاری دوره‌های آموزشی، مصاحبه با رییس فناوری و نوآوری پژوهشگاه و آخرین کتاب‌های انتشار یافته اشاره شده است. در ادامه نیز اخبار پردیس که تمرکز آن بر حوزه پایین دست است وجود دارد که موضوع راه‌اندازی اولین خط لوله کامپوزیتی کشور برای انتقال نفت خام از زبان مدیر پروژه، دکتر قادر خان‌بابایی و دیگر کارشناسان مرتبط با این طرح پرداخته شده است.

از دیگر موضوعات این نشریه می‌توان به اخبار فرهنگی، بازنشستگی همکاران این مجموعه و رویداد‌های ورزشی اشاره کرد.

این گزارش می‌افزاید در صفحه آخر این پیک به دیدار کارکنان ارتباطات با رییس پژوهشگاه، استقرار نظام پیشنهادات و گزارشی از رصد فناوری توسط کارشناسان پژوهشگاه پرداخته شده است.

گفتنی است شماره‌های گذشته پیک پژوهشگاه در صفحه اصلی و در قسمت منابع موجود بوده و همچنین پیک شماره 60 پژوهشگاه از طریق پورتالwww.ripi.ir قابل دسترسی می باشد.

پیوند های داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support