پژوهشگاه صنعت نفت نماد تبلور اقتصاد مقاومتی و کانون دانشی خروجی محور است

رییس دیوان محاسبات کشور:

پژوهشگاه صنعت نفت نماد تبلور اقتصاد مقاومتی و کانون دانشی خروجی محور است

دکتر عادل آذر، رییس دیوان محاسبات کشور در بازدیدی که عصر چهارشنبه دهم شهریور ماه از پژوهشگاه صنعت نفت داشت به فعالیت‌ها و دستاوردهای بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی خاورمیانه اشاره کرد و گفت: امروز اولین بازدید خود را پس از انتصاب به سمت جدید انجام داده‌ام و در یک جمله می‌توان گفت این مجموعه بسیار خوب و فوق‌العاده ارزشمند بوده و دستاوردهای جدید این مجموعه از حیث بومی و داخلی بودن بسیار حایز اهمیت است.

وی ادامه داد: در این مجموعه ذخیره دانشی بسیار گران‌بها وجود دارد و می‌تواند یک نمونه‌ای از خودباوری جوانان و دانشمندان ایران اسلامی باشد.

عادل آذر همچنین به نقش پژوهشگاه در تحقق اهداف راهبردی کشور اشاره کرد و افزود: یکی از تعاریف جدیدی که برای هندسه اقتصاد ایران به وجود آمده، بحث اقتصاد مقاومتی است و یکی از ویژگی‌های بارز این اقتصاد، دانش بنیان و درون زا بودن آن است و این بدان معنی است که همواره باید به یک سطحی از دانش، اقتصاد و نوآوری دست پیدا کنیم که بر روی پای خودمان بایستیم.

رییس دیوان محاسبات کشور در همین خصوص نیز گفت: پژوهشگاه صنعت نفت نشان داد که این ظرفیت و پتانسیل را دارد و نمونه‌های بارزی که در این مجموعه به چشم می‌خورد همگی حاکی از فکر و خلاقیت دانشمندان ایرانی است و این الگو می‌تواند در نقاط دیگر نیز ترویج یابد.

این مقام مسئول با بیان این‌که این بازدید چند ساعته از پژوهشگاه مایه شور و شعف من و همکارانم شده است، تصریح کرد: افرادی که در کانون‌های تصمیم‌گیری و تصمیم سازی هستند، همواره می بایست به مراکز پژوهشی و تحقیقاتی و استعدادها و نخبگان این مراکز بها دهند و امیداوریم بخش عمده سرمایه و بودجه کشور در مسیر شکوفایی این نوع فعالیت‌ها صرف شود.

وی در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرموده‌اند: نجات و آینده کشور در گرو، دانشگاه، کار، علم و فعالیت‌های فنی و دانشی است که نمود‌های عینی آن در پژوهشگاه متبلور است.

عادل آذر ادامه داد: پژوهشگاه صنعت نفت یک کانون دانشی خروجی محور است و مدیریت فعلی آن بهبود این شرایط را مضاعف کرده و رشد پژوهشگاه متاثر از نحوه مدیریت جاری است که همواره به دنبال نوآوری و فناوری‌های جدید می باشد.

وی با تاکید بر اینکه اعتقاد دارد دستگاه‌های نظارتی نباید دست و پاگیر بوده و ترمز به حساب آیند، گفت: برنامه ما در دیوان محاسبات کشور نظارت‌های مستمر مالی پیشگیرانه و کمک دهنده است و برای از بین بردن موانعی که در سر راه مدیران همواره وجود دارد می بایست راه‌حل قانونی پیدا کرد تا این افراد بتوانند چابک‌تر در مسیر خود گام بردارند.

رییس دیوان محاسبات کشور در ضرورت تعامل با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی ادامه داد: فکر مدیران و متخصصان باید آکنده از مسایل حرفه‌ای و تکنیکی باشد و سازمان ما نیز در مقابل می‌بایست با ارایه مشورت‌های راه‌گشا هرگونه مشکل و چالش را برطرف سازد.

خاطر نشان می‌شود در این بازدید، دکتر منتی‌نژاد (معاون حقوقی، امور مجلس و تفریغ بودجه)، صفایی نسب ( معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی)، داوودی ( معاون فنی و حسابرسی امور اجتماعی)، دکتر بهاری‌فر ( مشاور امور اجرایی)، اشراق ( حسابرس کل هیات اول امور اقتصادی و زیربنایی)، مرتضوی ( سرپرست حسابرسی پژوهشگاه) دکتر عادل آذر را همراهی می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support