کتاب راهنمای مدیریت خوردگی در تولید و فرآوری نفت و گاز ترجمه شد

برای اولین در کشور؛

کتاب راهنمای مدیریت خوردگی در تولید و فرآوری نفت و گاز ترجمه شد

کتاب “راهنمای مدیریت خوردگی در تولید و فرآوری نفت و گاز”، ترجمه آقایان دکتر جابر نشاطی و دکتر منصور بزرگ از طریق مرکز نشر پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد.

به گزارش واحد ارتباطات، عنوان کتاب اصلی،

” GUIDANCE FOR CORROSION MANAGEMENT IN OIL AND GAS PRODUCTION AND PROCESSING ”

تألیف گروه نویسندگان مؤسسه انرژی بریتانیا می باشد که کتاب ترجمه، از طریق مرکز نشر پژوهشگاه صنعت نفت، با همکاری انجمن خوردگی ایران چاپ و روانه بازار شده است.

بر اساس این گزارش اولین کتاب مدیریت خوردگی کشور شامل هشت فصل با عناوین مقدمه، خط مشی، سازمان‌دهی، ارزیابی ریسک خوردگی و برنامه‌ریزی، پیاده‌سازی و تحلیل، پایش و اندازه‌گیری عملکرد، بازنگری عملکرد و ممیزی است و علاوه بر این در قسمت پیوست کتاب نیز راهنمای عملی در خصوص مدیریت خوردگی در پانزده محیط خورنده مختلف به صورت میدانی ارائه شده است.

این گزارش می­افزاید: خوردگی یکی از عوامل اصلی تهدید کننده ایمنی و یکپارچگی واحدهای صنعتی محسوب می‌شود و برای کاهش هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم خوردگی بایستی علاوه بر کنترل خوردگی، مدیریت آن هم مورد توجه جدی قرار گیرد، و با توجه به ابلاغ سند راهبردی مدیریت خوردگی در صنعت نفت، کلیه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می‌توانند از الگوی مدیریت خوردگی معرفی شده در این کتاب بهره‌ لازم را ببرند.

این گزارش در ادامه می­افزاید:‌ در کشور ایران که هنوز مدیریت خوردگی اجرایی نشده است امید است با مطالعه این کتاب قدم بسیار کوچکی در این خصوص توسط دست اندرکاران و تصمیم‌گیران صنعتی برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support