EN

61امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد

با موضوعات و سرفصل‌های جدید؛

61امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد

 

61‌امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت، با موضوعات جدید خاطرات ماندگار، گزارش تحلیلی، گفت وگو با کارکنان شیفت شب پژوهشگاه و معرفی پژوهشکده منتشر شد.

به گزارش ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، خاطرات ماندگار در این شماره به بنزین بازیافتی به عنوان اولین تجربه صنعتی پژوهشگاه از زبان خالد فرصت می‌پردازد.

همچنین شماره جدید نشریه الکترونیکی پژوهشگاه به سمینار مشترک ایران و نروژ ، جشنواره فرهنگی، ورزشی فرزندان و نیز به موضوعاتی نظیر پیشخوان، رویداد، فرهنگی، تحلیل، ورزش ، انرژی در آفاق، اخبار ستاد و پردیس پرداخته و در 28 صفحه رنگی منتشر شده است.

از این شماره معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل موجود در پژوهشکده‌‌های مختلف این مجموعه در زمینه رفع مشکلات و چالش‌های صنعت نفت و گاز در دستور کار قرار دارد بر همین اساس گفتگوی ویژه‌ این شماره به بررسی ابعاد مختلف پژوهشکده پالایش از زبان مهندس علی احسان نظر بیگی ، رییس این پژوهشکده اختصاص دارد و موضوعاتی نظیر معرفی بخش‌های مختلف پژوهشکده، پروژه‌های شاخص، فناوری‌ها و برنامه‌های راهبردی از مهم‌ترین مواردی است که در این گفتگو وجود دارد.

به گزارش ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، صفحه رویداد این نشریه به میزبانی از مراسم50 سالگی شرکت ملی گاز ایران اختصاص یافته و سخنرانی‌های رییس جمهور، وزیر نفت، وزیر صنعت معدن و تجارت، رییس سازمان حفاظت ازمحیط زیست، معاون وزیرنفت ومدیرعامل شرکت ملى و دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز ایران نیز در این صفحه موجود است.

گفتنی است یک هفته فعالیت شبانه‌روزی کارکنان پژوهشگاه برای آماده‌سازی این مراسم عظیم از دیگر مطالب این صفحه است.

این گزارش می‌افزاید به منظور مستند سازی تجربه‌های دانشمندان و متخصصان حوزه‌های مختلف این مجموعه در قالب مدیریت دانش، سلسله نشست‌هایی برگزار می‌شود که در همین راستا 6 نشست دانشی در این نشریه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید از دیگر برنامه‌های جدید معاونت برنامه ریزی کارگاه آشنایی محققان با روش‌های نوین دستیابی به منابع علمی – مهندسی معتبر است که بر همین اساس در صفحه ” کارگاه نشر” به مصاحبه ای با مدیر منطقه‌ای راهکارهای مهندسی شرکت نشر الزویر در خاورمیانه و آسیای مرکزی شده است.

با توجه به اهمیت ثبت اختراعات و پایش فعالیت رقبا در حوزه ثبت اختراع و همچنین امکان تحلیل نسبت به وضعیت آتی رقابت در حوزه فناوری در این شماره به پایش ثبت اختراع خاورمیانه،‌ایران و پژوهشگاه صنعت نفت به صورت ویژه‌ای پرداخته شده است.

از دیگر موضوعات این نشریه می‌توان به اخبار دوره‌های اموزشی، مصاحبه با رتبه برتر کنکور سراسری، گفتگو با اساتید جشنواره تابستانی فرزندان، گفتگو با کارکنان شیفت شب پژوهشگاه، فرهنگی و رویداد‌های ورزشی اشاره کرد.

این گزارش می‌افزاید در صفحه آخر این پیک به پورتال جدید داخلی پژوهشگاه از منظر طراح، ویرایشگران و مخاطبان پرداخته شده است..

گفتنی است شماره‌های گذشته پیک پژوهشگاه در صفحه اصلی و در قسمت منابع موجود بوده و همچنین پیک شماره 61پژوهشگاه از طریق پورتالwww.ripi.ir قابل دسترسی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support