EN

نفرات برتر جشنواره تابستانی فرزندان کارکنان معرفی شدند

نفرات برتر جشنواره تابستانی فرزندان کارکنان معرفی شدند

جشنواره تابستانی فرزندان کارکنان همچون سال­های قبل، امسال نیز با میزبانی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به طور کلی 234 نفر در اردو شرکت کردند، که از این تعداد 129 پسر و 105 دختر بودند که طبق آمار بدست آمده بیشترین رده سنی مربوط به 12 سال با 26 شرکت کننده بود.

برگزیدگان جشنواره فرهنگی از میان شرکت­کنندگان پسر و دختر به ترتیب عبارتند از: دوره عکاسی آقایان عرفان آقابزرگ، سهراب بختیاری، مرتضی پیرکفاش، خانم­ها صبا دهاقین، شادان رستاییان، سنا عبدالهی، دوره طراحی آقایان سینا طاهرکریمی، محمدحسام اکبری، امیرمحمد خواجه­زاده، خانم­ها شکیبا محمدنیا، سونیا قابضی، ریحانه اردستانی دوره خوشنویسی آقایان میلاد کریمی، احسان صادقی، محمدامین صالحی، خانم­ها هلنا مختاری، فاطمه جعفری، مهرناز بختیاری، دوره شعر و ادب آقایان عرفان مشایخی، بردیا بهادران، امید هاشمیان­پور و خانم­ها عارفه مشایخی، ریحانه رحیمی، فاطمیا باقری معرفی شدند.

یادآور می­شود این جشنواره به پیشنهاد شورای فرهنگی و تصویب رییس پژوهشگاه و همت معاونت پشتیبانی و واحد ارتباطات برگزار شد.

برای رونق بخشیدن و ایجاد یک حس لطیف و زیبا در روزهای پایانی اردو در دو روز متوالی دو جشن جداگانه برای پسرها و دخترهای شرکت کننده در جشنواره برگزار و مجریان نیز از فرزندان شرکت کننده در جشنواره، علیرضا زارعیان و رزناز صنایعی بودند.

در دو روز متوالی جشن، بچه­ها با شور و هیجان خاصی در جشن حاضر شدند و واحد ارتباطات پژوهشگاه به برترین­ها لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود اهداء کرد.

بچه­ها با کنار هم قرار گرفتن در این جشن به نمایش خلاقیت­های خود در کلاس­های برگزار شده پرداختند و دستاوردهای خودشان را برای ارزیابی، بازدید و تشکر از دست­اندرکاران برگزاری جشنواره و اولیای گرامی­شان به نمایش گذاشتند.

طی برگزاری این جشنواره تابستانی برای یکسان بودن نظم ظاهری شرکت­کنندگان به آنها لباس­های ورزشی یک­دست در چهاررنگ همراه با کیف و وسایل ورزشی اهدا شد. بچه­ها پس از پوشیدن لباس­ها با ذوق خاصی به صورت یک­دست شروع به انجام حرکات ورزشی می­کردند.

مشارکت­کنندگان از بدو ورود به جشنواره، صبح اول وقت پس از حضور و غیاب به تفکیک سنی هر کدام در کلاس­های ورزشی خود اعم از شنا، فوتبال، والیبال، ایروبیک، پینگ­پنگ و شطرنج زیر نظر مربی­های منتخب، آموزش­های لازم را دیده و برای کلاس­های سال­های آتی آماده می­شدند.

مریم معصومی کارشناس ارشد رشته مدیریت ورزشی و مربی درجه یک شنا و ناجی فدراسیون غریق نجات در خصوص ورزش شنا برای بچه­ها گفت: بچه­ها باید آموزش همراه با تمرین داشته باشند، باید ضربان قلب را در مدت زمان مشخص بالا برده و پایین آورده شود اینجا بچه هر سال فقط آموزش می­بیند این آموزش باید با تمرین همراه باشد.

سارا آقا ربیع مربی ایروبیک و والیبال در این خصوص گفت: ایروبیك جزو فعالیت هوازی شدت تمرین بالا و مدت تمرین پایین است. از نظر پزشكی، این ورزش سیستم قلب، عروق، تنفس را تعلیم می‌دهد و با سرعت و بازدهی بالا اكسیژن را می‌گیرد و به قسمت­های مختلف بدن می‌دهد، تنفس یكنواخت از دهان و بینی توأم انجام می‌شود و باعث تبادل اكسیژن و دی­اكسید كربن، كنترل قند خون، كنترل فشار خون و كم كردن وزن اضافی بدن خواهد شد.

زینب طرفه کارشناس ارشد مدیریت اجرایی مربی شطرنج در این زمینه گفت: بازی شطرنج باعث افزایش مهارت و تقویت ارگان­های مختلف بدن بچه­ها می­شود، شطرنج باعث تقویت و پرورش هر دو نیم­کره مغز، رشد سلول­های عصبی، افزایش IQ، افزایش خلاقیت و توانایی حل مسئله، تمرکز، توانایی خواندن، افزایش قدرت برنامه­ریزی و پیش­بینی را افزایش می­دهد.

صرف نهار و میان وعده برای آنها به عنوان زنگ تفریحی برای تخلیه انرژی­های انباشته شده از سر کلاس نشستن محیطی شاد و صمیمی را رقم می­زد. پس از صرف نهار و اقامه نماز و اندکی استراحت شرکت­کنندگان در جشنواره خود را برای کلاس­های فرهنگی در نوبت دوم (عصر) آماده می­کردند.

منوچهر کرم­زاده فرهنگی بازنشسته و مربی آموزش ادبیات کهن و شاهنامه­خوانی در این زمینه گفت: فرزندان ما در عصر شتاب و سرعت، ساعت­ها پشت جادوی زمانه به دشمنان مجازی شلیک­های مجازی می­کنند یا با ماشین­های مجازی در شهرهای مجازی می­رانند این مسئله باعث می­شود که بچه­ها سمت و سوی فرهنگی به سمت ادبیات و فرهنگ خودی نداشته باشند و دائماً درگیر فرهنگ و ادبیات غرب باشند.

علیرضا سعیدی کارشناس ارشد پژوهش هنر و فوق ممتاز خوشنویسی از انجمن خوشنویسان ایران، مربی خوشنویسی و خط درباره این دوره برگزاری کلاس­ها گفت: کلاً در رابطه با تاثیر هنر علی­الخصوص خوشنویسی در نگاه اول هندسه خط، فرم و ظاهر آن را می­بینیم ولی در پروسه زمان اینها تاثیرات دیگری در ایجاد تمرکز، ارتقاء سلیقه، تقویت حافظه به لحاظ روانی و آرامش را به بچه­ها القاء می­کند.

کامران شریفی مدرس و استاد دانشگاه دوره عکاسی در خصوص برگزاری کلاس عکاسی گفت: در کلاس عکاسی شکل بخشیدن به احساسات لطیف از طریق عکس گرفتن امکان­پذیر می­شود و فرزندان شرکت کننده در کلاس عکاسی به بیان احساسات خود از طریق عکس گرفتن در کلاس عکاسی می­پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *