62امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد

62امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد

‌امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت، با موضوعات جدید برگ دوم خاطرات ماندگار، گزارش تحلیلی و گفت و گو با مرد دمولسیفایر ایران منتشر شد.

به گزارش ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، برگ دوم خاطرات ماندگار در این شماره به طراحی پایه واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه امام خمینی شازند از زبان علیرضا خالقی نسب پرداخته است که این خاطرات در صفحه 12 این نشریه با موضوعاتی نظیر تجربیات، مراحل انجام پروژه و چالش‌ها و مزایای آن به چشم می‌خورد.

همچنین شماره جدید نشریه الکترونیکی پژوهشگاه به سمینار به جشنواره تابستانی و نیز به موضوعاتی نظیر پیشخوان، رویداد، فرهنگی، تحلیل، ورزش ، انرژی در آفاق، اخبار ستاد و پردیس پرداخته و در 19 صفحه رنگی منتشر شده است.

در صفحه رویداد این نشریه الکترونیکی ‌می‌توان به بازدید رییس کل دیوان محاسبات کشور از پژوهشگاه اشاره کرد ، بازدیدی که پس از انتصاب ایشان رقم خورد و رییس دیوان محاسبات در گفته‌های خود پژوهشگاه را نماد تبلور اقتصاد مقاومتی و کانون دانشی خروجی محور دانست.

یکی از صفحات مهم این شماره، مصاحبه با داریوش فرخانی، مرد دمولسیفایر ایران است که از سه دهه تجربه خود در پژوهشگاه و از پروژه‌ها و فعالیت‌های به ثمر نشسته خود گفته است.

همانند شماره قبل، نشریه صفحاتی را به طور مفصل به تحلیل یکی از موضوعات به روز اختصاص داده است و این شماره رصد تحولات فناوری و نوآوری میادین هوشمند که پژوهشگاه هم در این موضوع فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد مورد واکاوی قرار گرفته است که از مهم‌ترین موضوعات این تحلیل می‌توان به تعریف و مزایای میادین هوشمند، منافع اقتصادی، موانع توسعه و پیاده‌سازی فناوری و همچنین بررسی شرکت‌های فعال در این حوزه اشاره کرد.

از دیگر موضوعات این نشریه اخبار مربوط به حوزه ستاد است که به دوره‌های آموزشی این مجموعه و هفتمین و هشتمین دوره نشست دانشی با عنوان” درس آموخته‌های مدیریت پروژه در طرح تزریق گاز به میدان آغاجاری” و ” ” درس آموخته‌های حاصل از اجرای پروژه‌های افزایش مقیاس” اشاره کرد.

معرفی شش کتاب جدید و منتشر شده مرکز نشر و 86‌امین ماهنامه علمی پژوهشی فارسی مجله پژوهش نفت و انتشار دو فصل‌نامه انگلیسی از دیگر موضوعات این نشریه است.

با توجه به اهمیت قیر و این فرآورده‌های صادراتی کشور، گفتگویی در بخش گفتگوی ویژه با علیرضا معینی ، مدیر گروه پژوهش ارزیابی‌های تخصصی نفت خام و فرآورده‌های نفتی پژوهشگاه با هدف بررسی وضعیت تولید قیر در کشور، نقش و جایگاه پژوهشگاه در این حوزه، مزایا و مشکلات این ماده مهم، مشتریان و دانش فنی آن انجام شده است.

اخبار فرهنگی این نشریه به تجلیل از خدمات ارزشمند دو نفر از همکاران این مرکز پرداخته و در صفحه ورزشی نیر کسب دو مدال برنز برای خانواده ورزشی پژوهشگاه، مسابقات تنیس، شنا، کوهنوردی و جنگل‌پیمایی نیز وجود دارد.

این گزارش می‌افزاید در صفحه آخر این پیک به راه‌اندازی شبکه خبری پژوهشگاه و لزوم استفاده از این شبکه به عنوان روزآمد فناورانه انرژی ایران به طور مفصل از منظر‌های متفاوت پرداخته شده است.

گفتنی است پیک شماره 62پژوهشگاه از طریق شبکه خبری پژوهشگاه به آدرس news.ripi.irقابل دسترسی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support