مهار تورم و رشد تولید

63 امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد

با موضوعات و سرفصل‌های جدید؛

63 امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت منتشر شد

63‌امین شماره پیک پژوهشگاه صنعت نفت، با موضوعات جدید رونمایی از شبکه خبری پژوهشگاه، بازدید اساتید دانشگاه کرتین استرالیا از پردیس بالادستی و گفتگو اختصاصی با رییس مرکز تحقیقات نانو فناوری این مجموعه در 17 صفحه رنگی منتشر شد.

به گزارش ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، در این شماره در بخش رویداد‌ ماه به نهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو تهران پرداخته شده است و در این صفحه موضوعاتی نظیر دستاوردها و دانش‌ فنی‌های خلق و توسعه یافته و همچنین محصولات مربوط به حوزه نانو که حاصل تلاش یک سال اخیر بخش‌های مختلف مرکز تحقیقات نانو پژوهشگاه بوده ارایه شده است.

در ادامه و با توجه به مرتبط بودن موضوع، مصاحبه‌ای با دکتر علیمراد رشیدی، رییس مرکز تحقیقات نانو فناوری پژوهشگاه نیز به منظور معرفی پروژه‌ها و بخش‌های مختلف آن انجام شده است.

از شماره 61 نشریه پژوهشگاه معرفی پژوهشکده‌های مختلف این مجموعه در دستور کار قرار گرفته است و بر همین اساس در این شماره واکاوی موفقیت‌ها و ویژگی‌های منحصربه فرد پژوهشکده مهندسی نفت از منظر رییس این پژوهشکده ارایه شده است همچنین معرفی آزمایشگاه‌ها و روش‌های مختلف برای بهبود ازدیاد برداشت نیز دو موضوع مهم دیگری است که در این بخش به چشم می‌خورد.

در صفحه ستاد نشریه الکترونیکی می توان مهم‌ترین دوره‌های آموزشی ماه گذشته پژوهشگاه را مرور کرد که از میان این دوره‌ها می‌توان به دوره‌هایی نظیر مبانی و نظریات امنیت و دفاع سایبری، شبیه‌سازی فرآیند‌های شیمیایی با نرم افزار Aspen Plus، آشنایی با نرم‌افزار Pipe Sim، موجودی انتشار و رد پای کربن اشاره داشت.

یکی از مهم‌ترین صفحات نشریه را موضوع انرژی در آفاق به خود اختصاص داده است و موضوعات به روز و مرتبط با حوزه انرژی در این صفحه منعکس می‌شود در این شماره تخمین جمع‌‌آوری داده‌های سازه‌های دریایی، کشف روندی برای تبدیل دی اکسیدکربن به اتانول و تحقیقاتی جدید برای تولید انرژی پاک و ارزان موضوعاتی است که ترجمه و در اختیار خوانندگان قرار گرفته شده است.

صفحه 14، مربوط به مطالب فرهنگی است که در این صفحه گفتگویی با حاضران در نمایشگاه نوزدهم کتاب، نمایشگاه یاد یاران به مناسبت هفته دفاع مقدس و همچنین مراسم تجلیل و تکریم از خدمات علی اکبر محمد حسینی به چشم می‌خورد.

گفتگو با غریق نجات‌های مجموعه آبی پژوهشگاه و پرداختن به این حرفه، تجربیات، خاطرات و اشتباهات پر تکرار در استخر از زبان آنان نیز به خوانندگان توصیه می‌شود.

و اما در صفحه آخر این نشریه دو اتفاق مهم به تصویر کشیده شده است رونمایی از اولین روزآمد فناورانه انرژی ایران و دیگری معرفی افزایه‌های پرمصرف در سیمان کاری چاه‌های نفت.

گفتنی است شماره‌های گذشته پیک پژوهشگاه در صفحه اصلی و در قسمت منابع موجود بوده و همچنین پیک شماره 63 پژوهشگاه از طریق پورتالwww.ripi.ir  قابل دسترسی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support