مهار تورم و رشد تولید

تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت و گاز پارس

در دومین روز از نمایشگاه نفت و انرژی کیش انجام شد؛
تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت و گاز پارس

عصر روز سه شنبه ٢١ دی ماه، تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت و گاز پارس در غرفه پژوهشگاه به امضا رسید.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی پژوهشگاه ، در این تفاهم نامه که بین منصور بزمی، معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت و رسول فلاح نژاد، مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت و گاز پارس منعقد شد، همکاری در به کار گیری فناوری های نو و ارائه خدمات فناورانه در خصوص رفع مشکل و معضلات و گلوگاه های عملیاتی حوزه بالادستی در راستای کاهش ریسک و هزینه ،افزایش بهره وری در ازدیاد برداشت از مخازن و خلق حداکثر ارزش افزوده در زمینه های مختلف، از مهمترین اهداف مورد نظر به شمار می آید.
دکتر منصور بزمی با اشاره به موضوعات مورد توجه در مفاد تفاهم نامه گفت : یکی از مهمترین پروژه هایی که در قالب این تفاهم نامه تعریف شده و در دستور کار قرار خواهد گرفت، استقاده از روش های فناورانه برای کنترل آب در میادین است، زیرا تولید اب همراه با گاز ناخواسته می تواند ظرفیت واحدهای پژوهشی را اشغال و غیر فعال نماید.
وی در ادامه افزود: ” این تفاهم نامه در قالب چندین پروژه انجام می شود، بنابراین با در نظر گرفتن نیازهای پیش رو در حوزه بالادست و میان دست ،زمینه های همکاری در آینده گسترش خواهد یافت.
گفتنی است با امضاء این تفاهم نامه، بستر مناسبی برای تعاملات دو جانبه در بخش های مطالعاتی،مدل سازی،روش های فناورانه برای جلوگیری از تولید آب همراه با گاز و تری دی مدل، فراهم خواهد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support