EN

بازدید وزیر علوم، فناوری و تحقیقات سریلانکا از پژوهشگاه صنعت نفت

بازدید وزیر علوم، فناوری و تحقیقات سریلانکا از پژوهشگاه صنعت نفت

دکتر پرماجایانتها، وزیر علوم، فناوری و تحقیقات سریلانکا و هیات همراه، با هدف آشنایی با ظرفیت‌های موجود در پژوهشگاه صنعت نفت و برقراری تعاملات آتی، روز یک‌شنبه 26 دی ماه از بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی نفت خاورمیانه بازدید کردند.

دکتر منصور بزمی، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه این بازدید با اشاره به این که کشور سریلانکا به تازگی در حوزه نفت فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: به منظور تاسیس آزمایشگاه برای تست روغن‌های مختلف موتور و همچنین فعالیت در حوزه‌های مرتبط با قیر و آسفالت از پایلوت‌های پردیس پایین دستی بازدید به عمل آمد.

وی در خصوص بخش‌های مورد توجه این هیات در بازدید از توانمندی‌های پژوهشگاه افزود: این هیات سریلانکایی تمرکز بسیاری بر پایلوت نانو داشته و علاقه‌مند به استفاده از تجربیات متخصصان پژوهشگاه در این حوزه میباشند.

معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه به همکاری در حوزه بالادستی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که کشور سریلانکا اخیرا در آب‌های عمیق، منابع نفتی کشف کرده است، علاقه‌مند به فعالیت‌های اکتشافی و استفاده از دانش ایرانیان در این حوزه بوده که مذاکرات و بازدید‌هایی نیز در این راستا به انجام رسید.

بزمی هدف از این بازدید را بررسی زمینه‌های همکاری‌های آتی دانست و گفت: در ملاقات امروز، نمایندگانی جهت پیگیری مباحث مطرح شده مشخص شدند و امیدواریم با پیگیری‌های آتی تفاهم نامه(MOU) و یا توافق‌نامه‌‌های دیگری در زمینه‌های مختلف امضاء شود.

گفتنی است در این برنامه مسئولین دیگری از کشور سریلانکا از جمله رییس موسسه فناوری‌های صنعتی، مدیر روابط بین‌الملل وزارت علوم، فناوری و تحقیقات، مدیر کل موسسه فناوری‌های صنعتی، سریلانکا نیز، وزیر علوم، فناوری و تحقیقات این کشور را همراهی می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support